• Головна
  • Найбільшу в світі експозицію ікон Пресвятої Богородиці презентували на Житомирщині
11:02, 21 квітня 2013 р.

Найбільшу в світі експозицію ікон Пресвятої Богородиці презентували на Житомирщині

Нову експозицію унікальних ікон Пресвятої Богородиці презентували на Житомирщині. Це найбільша колекція у світі. Завершити оздоблення основного із залів виставки організаторам вдалося лише за рік. Відкриття експозиції приурочили до Дня пам'яток історії та культури, повідомляє Перший національний.

Скільки українських святинь зібрав замок Радомисль - бачив Сергій Моргун.

Сергій Моргун, журналіст:

- У 2007 році на цьому місці була велика руїна від старої папірні. Папірню відновили. Та ще й зробили найбільший у світі осередок домашніх ікон - українських. 

5 з половиною тисяч образів. Саме стільки має у своїй колекції Ольга Богомолець. Засновник Радомишльського замку. Та, попри величні стіни і просторі зали, всіх вмістити не вдається. Експонують лише тисячу ікон. Решта - в запасниках.

Оксана Лисак, директор історико-культурного комплексу "Замок Радомисль":

- 5 років реконструкції, реставрації, прибирання території. І сьогодні Україна має унікальний музей, в якому розташовані українські домашні образи. Унікальний музей, єдиний в світі, без перебільшення.

Усю колекцію називають "Душа народу". Адже тут зібрані ікони з усіх куточків України. Заповненими до сьогодні були всі оглядові зали, крім однієї, головної. Експозицію формували останні 14 місяців. Вона налічує 120 святинь, кожна з яких присвячена Пресвятій Богородиці.

Ольга Богомолець, засновник історико-культурного комплексу "Замок Радомисль":

- Коли весь музей вже було створено, в нас не вистачало цієї Богородичної зали, і дуже довго вона не давалася. І місяцями я вночі, на вихідні дні приїздила сюди і намагалася зрозуміти, як в тій величезній кількості образів, як знайти правильні. Як скласти цю історію, для того, щоб вона легко читалась людям. Мені дуже хотілось, щоби люди, які пройдуть через цю залу, щоб вони трошки іншими вийшли.

Серафима приїздить сюди не вперше, але щоразу  дивується. Також говорить - певне це не випадковість, що саме сьогодні кожна церква співає хвалу Пресвятій Богородиці, а тут відкрили залу з присвяченими їй образами.

Серафима, голова синодального відділу Української православної церкви:

- І Касперовська чудотворна ікона, яку шанують на Одещині, і Козирщанська з Полтавщини, і з Слобожанщини я бачила, з Київщини, Ченстоховська з Західної України, Почаївська, Дубицька, і так далі і далі. Я була просто вражена, така експозиція може зробити шану любому і державному музейному закладу.

Про унікальність та чисельність домашніх ікон у Радомишльському замку знають і за кордоном. Приміром цієї зими, тут гостювали фахівці із Швейцарії, - стверджували, чогось подібного в Європі або за океаном не бачили.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...