• Головна
  • В одній з медичних установ Житомирщини почав функціонувати новий кисневий газифікатор
МЕДИЦИНА
15:50, 6 квітня 2021 р.
Надійне джерело

В одній з медичних установ Житомирщини почав функціонувати новий кисневий газифікатор

МЕДИЦИНА
В одній з медичних установ Житомирщини почав функціонувати новий кисневий газифікатор

Починаючи із березня 2021 року, у КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» почалися проблеми з кисневими забезпеченням, оскільки місця були заповнені хворими, які потребували кисневої підтримки.

До цього пацієнтів забезпечували киснем через балони та кисневий генератор, який знаходиться біля інфекційного корпусу. Але в зв’язку з тим, що різко збільшилась кількість хворих, виникла потреба в збільшенні кисневого забезпечення та постала гостра проблема з кисневою нестачею.

За останній період споживання балонів за добу складає 120-130 одиниць, до того ж станція виробляє також 25-30 балонів, тобто на добу їх кількість складає близько 150.

Новий кисневий газифікатор компанії «Кріогенсервіс» заправляється рідким киснем в об’ємі 5 тон, який забезпечує 6-7 днів безперебійного постачання кисню до пацієнтів. В бочку заливається рідкий кисень , який буде постачатись до хворих, які знаходяться в лікувальному корпусі.

На місці, де зараз розміщено кисневий газифікатор знаходився гараж, який було знесено та створено локацію, а саме побудовано фундамент для розміщення кисневої установки .

З міського бюджету на придбання кисневого газифікатору було виділено 2 млн грн.

Роботу нової кисневої установки перевірили міський голова Микола Боровець та генеральний директор КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» Василь Борис.

Під час огляду Василь Борис зазначив, що загалом кошторисна база проекту буде вартувати близько 4 млн грн враховуючи все необхідне технічне забезпечення та виконання робіт. Також Василь Миколайович розповів про те, що заклад КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» звернувся до РДА з проханням дофінансувати цей проект, оскільки лікарня є об’єктом спільної власності Новоград-Волинської міської територіальної громади та Новоград-Волинського району.

Василь Борис: «Висловлюю слова щирої вдячності міському голові Миколі Боровцю та депутатському корпусу міської ради за виділення коштів на придбання обладнання, швидке сприяння та розуміння проблеми. Також хочеться подякувати директору ТОВ «Новоград-Волинського Каменедробильного заводу» Сергію Маяцькому , який надав щебінь, також до проведення експлуатаційних робіт по встановленню газифікатору долучився депутат міської ради Віталій Табалюк, який зробив бетонне укріплення».

Наразі госпіталізація всіх пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19 та запаленням легень здійснюється в лікарні КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО». За добу заклад приймає в середньому 17 – 20 пацієнтів, а оскільки процес одужання хворих наразі триває значно довше та перебіг хвороби складніше, то середнє перебування пацієнта в стінах лікарняного закладу складає від трьох тижнів до місяця. Також створено резервне відділення, в яке переводять пацієнтів із інфекційного та реанімаційного відділення на реабілітацію, оскільки ці пацієнти не можуть бути виписані додому, бо перебувають на кисневому забезпеченні.

Микола Боровець: «Те, що наразі почав функціонувати кисневий газифікатор, є якраз в унісон актуальності виникнення гостроти проблеми та її вирішення із захворюваністю на COVID-19 у громаді. На сьогодні, у нашій лікарні є 2 комплекти кисневого забезпечення різних технологій, робота яких не залежать один від одного, це кисневий генератор, який ми відкривали у січні та новий кисневий газифікатор, який наразі ми можемо спостерігати. Це є насправді розв’язанням величезної проблеми, яка постала із кисневим забезпеченням у лікарні. Робота по встановленню газифікатора відбувалась по 16 годин, незалежно від того чи це робочі дні чи вихідні, оскільки відлік часу йшов на години. Тому я висловлюю слова подяки всім хто долучився до цього процесу».

Згідно проекту в подальшому заплановано здійснити огородження станції та її накриття.

Варто зауважити, що в КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» станом на 05.04.2021р. знаходиться 131 – хворий в т.ч. 1 дитина. З підозрою на коронавірусну інфекцію та запаленням легень – 6 хворих. У важкому стані – 48 хворих, в т.ч. 3 на апараті ШВЛ. На кисневій підтримці – 45 пацієнтів. Загалом на стаціонарному лікуванні перебуває – 131 пацієнт, загальний стан хворих від середнього до вкрай важкого ступеня.

Джерело: Новоград-Волинська міська рада

Читайте також: 3У свій 90-річний ювілей знаний житомирський шахіст отримав нагороду «За заслуги перед містом III ступеня»

Читайте також: Житомирському краєзнавчому музею подарували старовинне дзеркало вагою понад 100 кг

Читайте також: З 1 травня 2021 року держава планує перевести усіх споживачів на річний контракт на газ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кисневий #газифікатор #новоград-волинський #медицина #лікування #місто #район #лікарі #медична установа #новини #інформація #житомирщина #житомирська #область
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...