• Головна
  • Про землі під будівництво, «ревізію» сільгоспугідь та «долю» 22 гектарів «прихватизованих» наділів на Житомирщині
ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ
18:00, 6 квітня 2021 р.
Надійне джерело

Про землі під будівництво, «ревізію» сільгоспугідь та «долю» 22 гектарів «прихватизованих» наділів на Житомирщині

ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ
Про землі під будівництво, «ревізію» сільгоспугідь та «долю» 22 гектарів «прихватизованих» наділів на Житомирщині

Актуальні питання розглядали нещодавно на малинській міській комісії із земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури за участі депутатів, посадовців профільних відділів міськвиконкому, заступника міського голови Павла Іваненка. Вів засідання її очільник Сергій Сафранчук.

Депутати, зокрема, погодили зняття мораторію на виділення земельних ділянок для житлової забудови у місті Малині — заборона діяла на період АТО/ООС, починаючи з 2015-го року. Увесь цей час присадибні ділянки отримували тільки атовці та сім’ї загиблих. Хоч на сході і досі тривають запеклі бої і гинуть солдати, у Малині тепер, схоже, перевагу нададуть іншим мешканцям: відповідно до положення, землю розподілятимуть у таких пропорціях: 55 відсотків — на загальну чергу, 30-ть — першочерговикам (у цю категорію входять зокрема учасники бойових дій), 5-ть — позачерговикам, 10-ть — на продаж через аукціон.

Перші наділи під будівництво черговики отримають по вулиці Мирутенка (на місці людських городів), де за словами посадовців, є 2,7 гектара вільної території. Номерки тягнутимуть після розроблення ДПТ, яке мерія планує замовити у спеціалізованої організації. Проєктом передбачається проведення громадських слухань.

Найпалкіші дискусії серед учасників, проте, виникли щодо інвентаризації земель за межами населених пунктів, яку планують провести найближчим часом за зверненням ветеранів АТО, котрі минулої сесії поставили таку вимогу перед владою і примусили депутатів віднайти у бюджеті на це кошти (близько мільйона гривень), аби люди знали — скільки гектарів вільної (нерозпайованої) землі має малинська громада. Насувається ринок земель, а у каламутній воді, як відомо, легше «прихватизувати» те, що впаде в око. Натомість після обліку кожного гектара процедура розподілу ділянок на ОСГ (особисте селянське господарство) та інші цілі стане прозорішою.

Землевпорядники мають обміряти всю нерозпайовану (у т.ч. заліснену) територію, за виключенням ділянок, які станом на перше січня 2021 року, перебувають у приватній власності (тобто раніше передані під ОСГ).

Зокрема, під час інвентаризації розроблять технічну документацію для передачі громаді залишків земель усіх колишніх колгоспів (КСП), і як зауважили під час обговорення на комісії — не тільки ліквідованих, а й реорганізованих у інші сільськогосподарські підприємства. Оскільки, згідно із законодавством (це, за словами міських посадовців, підтверджують правоохоронні органи), громада, а не нові власники колгоспів, має переважне право на земельні наділи. Наразі, до речі, міськвиконком Малинської МТГ судиться з «рейдерами» за спірні території Любовицької, Морозівської, Ксаверівської, Недашківської сільських рад. Керманичі організацій-правонаступників КСП вже встигли внести зміни в держреєстр, привласнивши земельні наділи.

Також Малинській МТГ передадуть і землі запасу та невитребувані паї, якими раніше розпоряджалися сільські ради. Присутня на засіданні депутатка Наталія Парфіненко запропонувала попередньо провести у селах громадські обговорення. «Потрібно враховувати інтереси сельчан, аби люди не залишилися без пасовищ та сіножатей, — зауважила вона. — Фактично землі не використовуються за цільовим призначенням. У багатьох сільрадах луки частково поросли чагарниками, заболотилися, а тому худобу випасають у інших місцях. Натомість при передачі землі місту братиметься до уваги застаріла інформація з документів 30-річної давності, де не враховані ці нюанси. Тому інвентаризацію краще проводити комісійно, із залученням представників громадськості». Але посадовці мерії та більшість її колег-депутатів не підтримали слушне зауваження.

Завели мову на комісії і про сільгоспугіддя державної власності, якими, як зазначили, — на території Малинщини до 2013-го року розпоряджалася райдержадміністрація, з 2013-го по 2019-ий — обласне управління держгеокадастру. Як не прикро, посадовцями не завжди ухвалювалися рішення на користь громад і держави. Наприкінці минулого року з державної у комунальну власність Малинській МТГ було передано залишки, а це близько 3000 гектарів. Їх теж включать в «ревізію» землі.

Доки триватиме інвентаризація, виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства (по 2 гектара) — призупиниться, наголосили на комісії. Тим часом виноситься на громадське обговорення проєкт положення про розподіл їх між черговиками. У документі, зокрема, йдеться, 40 відсотків земель надаватиметься пільговикам: учасникам війни (у т.ч. атовцям), сім’ям загиблих військових, чорнобильцям, багатодітним. Решта — пересічним мешканцям ТГ, які звернуться із заявами у мерію. Згідно із Земельним кодексом України, мають право на два гектари громадяни від 14-річного віку. Проте, схоже, на всіх землі не вистачить… До того ж закон не передбачає заборону отримання наділів громадянами, які мешкають за межами нашої МТГ.

Заступник міського голови Павло Іваненко доповів депутатам про виявлені сумнівні процедури передачі землі під ОСГ саме мешканцям інших районів та областей. Приміром, рішенням Слобідської сільської ради передано понад 15 гектарів біля Малинського водосховища, неподалік Щербатівки. До того ж у приватні руки перейшов і під’їзд до водойми. Для перевірки законності рішення сільради міськвиконком звернувся у прокуратуру.

Також правоохоронні органи з’ясовуватимуть правду про 22 гектари сільськогосподарських угідь за межами Малина (у бік автостанції). Це теж слобідська земля, яку надали 11-ти невідомим особам за рішенням обласного управління держгеокадастру. Проблемне питання порушили на минулій сесії, і як не дивно, у день пленарного засідання, 26-го лютого, в держреєстр внесли зміни — всі 11-ть ділянок перейшли у власність однієї особи, немісцевого пана Г., який володіє декількома юрособами, у тому числі релігійними общинами. Схоже, до «оборудки» причетний хтось із малинських посадовців, який встиг того дня повідомити про проблему поплічників. Наразі міськвиконком спрямував звернення у обласний держгеокадастр, щоб дізнатися імена перших власників наділів. Проте, схоже, землю громаді вже не повернути. Оскільки нинішній володар 22 гектарів вже, подейкують, перепродує ділянки на дачі. А у законних набувачів майна відібрати їх буде практично неможливо.

Є невідповідності і по інших старостинських округах, зауважили на комісії. Отож, після інвентаризації варто чекати звітів нової влади.

Джерело: «Малинські новини», Фейсбук

Читайте також: 3У свій 90-річний ювілей знаний житомирський шахіст отримав нагороду «За заслуги перед містом III ступеня»

Читайте також: Житомирському краєзнавчому музею подарували старовинне дзеркало вагою понад 100 кг

Читайте також: З 1 травня 2021 року держава планує перевести усіх споживачів на річний контракт на газ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#земля #земельна ділянка #перевірка #аудит #інформація #новини #житомирщина #житомирська #область
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...