• Головна
 • Стартував прийом заявок на Всеукраїнський конкурс етноблогерів
КОНКУРС
18:00, 7 квітня
Надійне джерело

Стартував прийом заявок на Всеукраїнський конкурс етноблогерів

КОНКУРС
Стартував прийом заявок на Всеукраїнський конкурс етноблогерів

Розпочато прийом заявок на Всеукраїнський конкурс етноблогерів у межах Відзнаки імені Олександра Капіноса. До участі запрошуються діти та підлітки віком від 7 до 17 років з усієї України!

Ідея цьогорічного конкурсу у тому, щоб заохотити дітей створювати контент на тему української традиційної культури у соціальній мережі Instagram. Таким чином популяризувати тему вивчення і збереження культурної спадщини українського народу – живих давніх традицій, звичаїв, обрядів, народних танців та пісень, гри на традиційних народних інструментах, народних ремесел.

“Чи можливо зацікавити дітей та підлітків досліджувати локальні традиції з інтересом? В умовах пандемії ми шукали способи, як зробити це в сучасному форматі. Ще років 10 тому блогерство лиш починало з’являтися в Україні. А зараз навіть діти 7 років часто мають таке хобі або мріють спробувати. Тож, сподіваюся, конкурс етноблогерів зацікавить користувачів соцмереж і ця тема зазвучить по-сучасному, сформує свою аудиторію та збільшить україномовне наповнення соцмереж. І, що дуже важливо для нас, зможемо втілити одну із мрій та напрямів діяльності Сашка Капіноса про те, щоб діти знали й любили традиції і звичаї українського народу”, – розповідає Олена Котляр, кураторка Відзнаки імені Олександра Капіноса.

Усі, хто зареєструється на участь у конкурсі до 25 квітня, матимуть можливість зустрітися онлайн із відомими українськими TikTok- та Instagram-блогерами, учасниками проєкту "Галас": Данилом Гайдамахою (відомий під псевдонімом "Чорнобровий". За допомогою своїх відео надихає людей говорити українською), Тетяною Фірлей, Анастасією Марчук, дізнатися про їх особистий досвід та отримати дієві поради про те, як вести блог, аби зацікавити читачів і зробити свої відео вірусними!

Переможцям організатори готують подарунки – це смартфони і запрошення на майстер-клас з відеомонтажу!

Організатори пропонують розпитати у батьків, бабусь, дідусів, старших людей про те, як раніше святкували Різдво, Великдень та інші народні свята, як називався одяг, в який вбиралися, посуд, в якому готували та споживали їжу, які готували страви, про родинні реліквії, які передаються від покоління до покоління, старовинну дитячу гру, особливості побуту, народних ремесел і традиційних знань, діалекти мови і місцеві говірки, виконання народних ритуалів чи пісень.

ТЕМИ ДЛЯ ЕТНОБЛОГУ:

 • традиційні народні свята, обряди
 • народні ремесла
 • народні пісні, танці
 • традиційні народні інструменти
 • традиційна інструментальна музика
 • традиційні страви
 • атрибути традиційних свят
 • давні дитячі ігри, іграшки
 • давній одяг, елементи вбрання
 • предмети побуту, господарювання
 • стрілецькі, повстанські, рекрутські, солдатські пісні
 • давня архітектура і ландшафти
 • перекази, легенди, казки, приказки, загадки, замовляння
 • старовинні, діалектні або рідкісні слова, терміни, фразеологізми
 • давні родинні фото та фото села, містечка, де народився учасник, його батьки, бабуся, дідусь.

Докладні умови участі у конкурсі

Подати заявку потрібно до 30 травня, а надіслати звіт до 31 травня. Результати конкурсу будуть оголошені у період з 11 по 20 червня 2021 року.

За детальною інформацією щодо конкурсу ви можете звернутися на пошту: [email protected] АБО приватним повідомленням на офіційні сторінки конкурсу у соціальних мережах – Фейсбук:

https://www.facebook.com/Vidznaka.Kapinos.Oleksandr

Інстаграм: https://www.instagram.com/vidznaka.kapinosa/

Сторінка конкурсу у фейсбуці

Відзнаку імені Олександра Капіноса засновано у 2018 році. Проєкт ініціювала громадська організація “Родина Героїв “Небесної Сотні”. Реалізується Відзнака у партнерстві з Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції Гідності, Національним центром народної культури “Музей Івана Гончара” та Мистецьким об’єднанням “Глечик”.

Олександр Капінос – Герой Небесної Сотні, Герой України. Мешкав у селі Дунаїв Кременецького району Тернопільської області. Навчався у Львівському лісотехнічному інституті. Голова громадської організації “Патріот Волині”. У 2012 році брав участь в акціях протесту проти “мовного закону”, голодував упродовж 12 днів. Під час Революції Гідності належав до сотні “Волинська Січ”. За незламний дух мав псевдо “Кремінь”. Під час протистояння на Майдані в ніч із 18 на 19 лютого його поранили. Помер у лікарні після операції. Олександрові Капіносу було 29 років.

Джерело: «Zhytomyr regional centre of folk art», Фейсбук

ukrpohliad.org та maidanmuseum.org

Читайте також: У Житомирі 15 квітня планують завершити опалювальний сезон

Читайте також: Унікальні місця Житомирщини: дивовижний малинський підводний музей. ФОТО

Читайте також: Депутатка міськради про школу в центрі Житомира: Щоб умістити всіх дітей, у клас переобладнали навіть туалет

#конкурс #блог #житомиряни #житомирська #житомирщина #область #конкурсні #роботи #конкурсні #вимоги #молодь #подача #заявки #новини #інформація #оголошення
Оголошення
live comments feed...