• Головна
  • «Це такий собі пам’ятник Житомиру. Книги Валерія Шевчука – тиха боротьба за нашу країну»
КУЛЬТУРА
14:40, 8 квітня
Надійне джерело

«Це такий собі пам’ятник Житомиру. Книги Валерія Шевчука – тиха боротьба за нашу країну»

КУЛЬТУРА
«Це такий собі пам’ятник Житомиру. Книги Валерія Шевчука – тиха боротьба за нашу країну»

Саме такими словами описала книгу Валерія Шевчука депутатка Житомирської міської ради Людмила Зубко.

«У 2020 році в межах гранту від Управління Культури Житомирської Міської Ради ми надрукували 500 примірників двотомника Валерія Шевчука «Стежка в траві. Житомирська сага».

Це історія про жителів нашого міста 50-60-х років, написана красивою українською мовою. Про людей різних національностей та з різних прошарків населення. У книзі хтось може неочікувано впізнати своїх родичів…

Це такий собі пам’ятник Житомиру, подарунок від людини, яка вдячна тому місту, де народилася. Він завжди про це говорить. Переконана, що кожна житомирська бібліотека повинна мати цей скарб. Тому ми подаруємо книги в усі міські бібліотеки, а також бібліотеки шкіл та ВНЗ. Частину плануємо передати на школи області», – зазначає Людмила Зубко.

За словами чиновниці, за кількістю написаного та за змістовністю Валерій Шевчук – один із найбільш продуктивних письменників сучасності за світовими масштабами. Шістдесятник, патріарх Житомирської прозової школи, людина Всесвіту, яка виборює нашу ідентичність впродовж усього свого життя.

«Він сповідує думку, що наслідування чи надолужування будь-яких іноземних зразків, є програшним. Натомість своєю творчістю доводить, що потрібно формувати й утверджувати наш власний український естетичний ідеал.

Навіть у ті тяжкі часи, коли в 70-80-х не мав змоги писати, бо не йшов на змову з владою, він писав у шухляду. А вже потім, коли ми почали читати його книжки, то був вибух!

Сьогодні я приходжу до нього в гості і бачу два серванти з рукописами, які ми маємо надрукувати. Там не просто оповідання – це цілі дослідження, підкріплені документами.

Його книги – тиха боротьба за нашу країну. Його посил – ми не просимося до Європи, а йдемо туди з відчуттям гордості. Все, що ми вже маємо, додає нам впевненості і відкриває перед нами європейське небо.

Дуже дякую управлінню культури Житомирської міської ради за підтримку цього проєкту. Нехай коштів не вистачило і довелося ще вдвічі більше додавати, але я щаслива від того, що ця книга є», – резюмує депутатка міської ради.

Фото з ФЕйсбук-стоірнки Людмили Зубко

Більше – у дописі нижче.

#книги #валерій шевчук #місто #житомир #новини #інформація #культура #література #житомирщина #житомирська #область
Оголошення
live comments feed...