• Головна
  • У поліських лісах зацвітає сон-трава — одна з найчарівніших ранньовесняних лісових квіток
РОСЛИНИ
15:10, 9 квітня
Надійне джерело

У поліських лісах зацвітає сон-трава — одна з найчарівніших ранньовесняних лісових квіток

РОСЛИНИ
У поліських лісах зацвітає сон-трава — одна з найчарівніших ранньовесняних лісових квіток

У поліських лісах зацвітає Сон-трава (або простріл ) – одна з найчарівніших ранньовесняних лісових квіток.

Її великі фіолетово-лілові квіти так прикрашають наші соснові ліси! Важко втриматися, аби не зірвати … І багато-хто зриває - щоб помилуватися букетом вдома, щоб продати або пересадити до власного садка… У наслідок людського втручання у природу багато видів цієї рослини опинилися під загрозою зникнення: сон великий, сон кримський, сон лучний, сон розкритий, сон білий, потрапили до списків зникаючих, вразливих і рідкісних рослин Червоної книги України:

https://redbook-ua.org/item/pulsatilla-grandis-wenderzamels/

https://redbook-ua.org/item/pulsatilla-patens/

Отже, рвати сон-траву у лісі заборонено Законом! Збирання квіток значно зменшує шанси рослини на розмноження! (Після запилення утворюються пухнасті плодики, що складаються з багатьох сім’янок.)

Сон-трава зростає на дерново-підзолистих ґрунтах у розріджених сосняках, у змішаних сосново-березових і сосново-дубових лісах - на схилах і в заростях ягідних кущів, на мохах і трав'яний підстилці. Любуйтеся красою цих квітів у дикій природі, а потішити себе можна й гарним фото, зробленим під час прогулянки лісом!

за матеріалами ДП «Малинський лісгосп АПК»

Читайте також: У Житомирі 15 квітня планують завершити опалювальний сезон

Читайте також: Унікальні місця Житомирщини: дивовижний малинський підводний музей. ФОТО

Читайте також: Депутатка міськради про школу в центрі Житомира: Щоб умістити всіх дітей, у клас переобладнали навіть туалет

#рослини #сон-трава #житомирщина #житмоирська #область #полісся #ліси #рідкісні рослини #оголошення #інформація #новини #попередження #екологія #природа #довкілля
Оголошення
live comments feed...