• Головна
  • Витончене дамське бюро, яке потрапило до колекції житомирського музею понад сто років тому. ФОТО
ІСТОРІЯ
14:45, 19 квітня 2021 р.
Надійне джерело

Витончене дамське бюро, яке потрапило до колекції житомирського музею понад сто років тому. ФОТО

ІСТОРІЯ
Витончене дамське бюро, яке потрапило до колекції житомирського музею понад сто років тому. ФОТО

Bureau bonheur-du-jour з колекції музею.

В зібранні Житомирського обласного #краєзнавчого музею зберігаються предмети інтер’єру, які надійшли з палаців магнатів, які мешкали на території Волинської губернії.

В експозиції художнього відділу представлене дамське бюро, яке потрапило до музею в 1919 році під час націоналізації приватних зібрань волинської аристократії.

Бюро (фр. bureauлат. burra- «вовна», «груба тканина») - письмовий стіл із висувною кришкою, полицями і ящиками для паперу. Первісно так називалася тканина, якою обтягували висувну дошку конторки, потім — особливий тип меблів, що з'явився у Франції в середині XVII століття. Існує кілька версій походження такого типу столу, найімовірніша з них — від шкатулок з похилими кришками.

Дамське бюро з колекції Житомирського музею датується XIX століттям. Воно було виготовлене найвірогідніше, на території Російській імперії. Матеріал - карельська береза, техніка - маркетрі. Карельську березу нерідко використовували в інтер'єрах правителів і вельмож, завдяки цьому вона отримала назву «царське дерево». Справжня її краса - незвичайна мармурова текстура, над розгадкою якої вчені б'ються вже майже сотню років. Дамське бюро оздоблене флоральним маркетрі, розквіт якого відбувся під впливом голландських натюрмортів і імітував картини живописців.

Бюро з колекції музею має цікаву назву – bureau bonheur-du-jour, тобто «бюро щасливого дня». Воно з'явилося ще в XVIII столітті і було призначене переважно для дам. Бюро виконувало різні функції в залежності від того, де було розташоване: письмовий стіл у вітальні, туалетний столик в спальні. Своєю назвою bureau bonheur-du-jour зобов'язане тим, що дами ховали в ньому свою таємну кореспонденцію. Зберігання листів згодом, стало основною функцією такого бюро. Панночки ховали таємні любовні листи, які були їх "bons moments" їхніми щасливими хвилинами, їх щасливим днем. Але не тільки дами, а й іноді кавалери використовували bureau bonheur-du-jour .“Пишу к вам у вас, в вашей комнате, на вашем бюро; а прежде чем взялся за перо, прождал вас с лишком два часа с половиною”( Ф. М. Достоєвський, «Роман у дев'яти листах», 1847 р. )

Можна тільки уявити, скільки різних таємниць зберігав bureau bonheur-du-jour у свій час.

Вікторія Винокурова

старша наукова співробітниця художнього відділу

Житомирського обласного краєзнавчого музею

Бюро bonheur-du-jour. XIX ст. Російська імперія. Житомирський краєзнавчий музей

Бюро bonheur-du-jour. XIX ст. Російська імперія. Житомирський краєзнавчий музей

Бюро bonheur-du-jour. XIX ст. Російська імперія. Житомирський краєзнавчий музей

Будуар. 1820-і рр. Павловський палац-музей. Павловськ

Карельські берези в заповіднику Кивач

Читайте також: У Житомирі 15 квітня планують завершити опалювальний сезон

Читайте також: Унікальні місця Житомирщини: дивовижний малинський підводний музей. ФОТО

Читайте також: Депутатка міськради про школу в центрі Житомира: Щоб умістити всіх дітей, у клас переобладнали навіть туалет

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#краєзнавчий #музей #краєзнавство #житомир #житомирщина #житомирська #область #історія #експонати #дамське бюро #новини #інформація
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...