• Головна
  • На Житомирщині закликають берегти культурно-історичної спадщину
ІСТОРІЯ
18:00, 19 квітня 2021 р.
Надійне джерело

На Житомирщині закликають берегти культурно-історичної спадщину

ІСТОРІЯ
На Житомирщині закликають берегти культурно-історичної спадщину

Ружинщина має чимало пам’яток минувшини.

До наших днів збереглися водяні млини на річці Роставиці, дерев’яні церкви, садиби польських магнатів.

Тільки братських могил на території цього району є тридцять, одиночних могил загиблих воїнів – сорок, тридцять п’ять об’єктів археологічної спадщини, одинадцять пам’ятних знаків жертвам голодоморів та політичних репресій, пам’ятка національного значення «Городище літописного міста Ніятин» та пам’ятка архітектури національного значення «Садиба Ганських».

Охороною культурно-історичної спадщини займаються люди, які фанатично віддані цій справі. У ружинському краї це Геннадій Махорін, Віктор Митюк, Олександр Коляновський, Марія Ковальчук, Анатолій Богуш.

«Хотілося б побажати підтримки й уваги з боку селищного керівництва та громадскості тим, хто береже сьогодні історію, без якої, зрозуміло, нема майбутнього», - йдеться в повідомленні.

Варто згадати про внесок окремих людей у розвиток Ружина. Адже всі пам’ятки створено людськими руками і людським розумом. Кожна епоха залишала нам у спадщину якусь пам’ятку. Ось і у 2018 році місцевий ружинський терцентр відзначав 25-ліття з дня його створення. На відзначення цієї дати у райцентрі було встановлено пам’ятний знак з присвятою працьовитим рукам. А кілька років тому, за ініціативи держадміністрації та за допомогою небайдужих людей, було встановлено пам’ятники Тарасу Шевченку, Тим, хто віддав життя за Свободу і Гідність України, Павлу Кольченку. Тобто, люди бережуть пам’ять про тих, хто боровся за нашу землю.

А скільки ж тут є майстрів прикладного мистецтва! Про це свідчать виставки, які щорічно проводяться місцевими ружинськими закладами культури.

Але чи буде можливість у наших нащадків помилуватися цими витворами, залежить від нас.

«Зрозуміло, збереження культурних та архітектурних пам’яток вимагає певних матеріальних затрат, тому в бюджеті селищної ради повинна бути стаття на такі затрати.

Вже давно йде мова про створення краєзнавчого музею у Ружині. Ще у 2010 році районна рада прийняла рішення про створення комунального закладу «Ружинський краєзнавчий музей». Але, крім цього рішення та Статуту, справа з місця не зрушилася. Надіюся, що керівники новоутвореної ОТГ перетворять наші мрії та плани в реальність. Адже ми в них повірили і довірили їм! Наш земляк Геннадій Махорін у березні подав клопотання на ім’я голови Житомирської обласної ради В.І.Федоренка з проханням підтримати власною позицією створення краєзнавчого музею у Ружині. Є надія, що і область нас підтримає.

Вивчайте, гордіться і бережіть свою історію! За це нам будуть вдячні наші прийдешні покоління», - зазначає автор статті Володимир Туранський.

Володимир Туранський, «Ружинська земля»

Читайте також: У Житомирі 15 квітня планують завершити опалювальний сезон

Читайте також: Унікальні місця Житомирщини: дивовижний малинський підводний музей. ФОТО

Читайте також: Депутатка міськради про школу в центрі Житомира: Щоб умістити всіх дітей, у клас переобладнали навіть туалет

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ружинський #район #житомирщина #житомирська #область #архітектура #історія #новини #інформація #краєзнавство
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...