ВИДОБУТОК ТИТАНУ
08:00, 27 квітня 2021 р.
Надійне джерело
Між Чоповичами і Буками на Житомирщині видобуватимуть титан?
ВИДОБУТОК ТИТАНУ
Доки боролися за Калюжу, прийшла нова біда — днями компанія мультиміліонера Дмитра Фірташа — ТОВ «Межиріченський гірничо-збагачувальний комбінат» (зареєстрована у Іршанську) — стала переможцем електронного аукціону і отримала право на промислову розробку титанових руд у колишньому Малинському і Коростенських районах.
Мова ведеться про Селищанську ділянку титанових руд, яка розташована за десять кілометрів від іршанського ГЗК, між Шершнями, Чоповичами і Буками. Поряд з родовищем — річка Ірша. Площа придбаної олігархом ділянки — 1857 гектарів. Попередньо, перед видобутком виріжуть ліс, який росте у цій місцевості.
«Титанова війна», розпочата громадським рухом опору «Врятуємо Полісся!» близько десяти років тому — потерпіла фіаско. Тоді на боротьбу з титановими королями піднялися тисячі людей по всій Житомирській області. Найактивнішими були чопівчани та радомишляни. Спільними зусиллями, за підтримки експертів, тодішніх політиків, зокрема, нардепа Євгена Добряка, вдалося здобути перемогу, але як бачимо, вона була тимчасовою. Зарано люди раділи. Влади міняються, і при нинішній — олігархи знову підняли голови і завершили розпочате раніше при повній відсутності спротиву наших народних обранців. Чи їм байдужа доля електорату, чи мають якийсь зиск з мовчання — хтозна…
Видобуток титанових руд вщент знищить довкілля. Опісля, як спотерігаємо на яскравих прикладах сусідньої Іршанської громади, залишається пустеля. Питна вода з криниць зникає на десятки кілометрів. Сотні років грунт не підлягатиме рекультивації, відродити родючі землі буде практично неможливо. Жага великих грошей, схоже, затьмарює розум не тільки олігархам, а і дрібним владним посадовцям, які бездумно дають погодження та дозволи на знищення довкілля. Не зупиняє їх навіть святиня — Чоповицькі монастирі, які розташовані неподалік від майбутнього видобутку руд.
Геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ триватиме п’ять років. Фірташ придбав родовище за 50 мільйонів 100 тисяч гривень, при початковій вартості лоту 3,3 мільйона гривень… Зрозуміло, це лише офіційна ціна за спаплюження мальовничого куточка поліської землі. Втратимо в рази більше…
Джерело: «Малинські новини»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
21:32
8 листопада
16:15
8 листопада
12:25
8 листопада
Від музейних колекцій до архітектурних памʼяток: як ЄС допомагає рятувати культурну спадщину України
Партнерський матеріал
09:00
7 листопада
16:35
6 листопада
Оголошення
16:21, 30 жовтня
19:28, 6 листопада
10:15, 29 жовтня
16:21, 30 жовтня
10:15, 29 жовтня
live comments feed...