• Головна
  • На Всеукраїнській нараді обговорили актуальні питання децентралізації
ВЛАДА
17:30, 28 квітня 2021 р.
Надійне джерело

На Всеукраїнській нараді обговорили актуальні питання децентралізації

ВЛАДА
На Всеукраїнській нараді обговорили актуальні питання децентралізації

Голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко долучився до чергової робочої онлайн-наради Української Асоціації районних та обласних рад (УАРОР).

Під час заходу обговорювали місце та перспективи обласних рад у сфері регіонального розвитку та стан процесів децентралізації на субрегіональному та регіональному рівні.

За час втілення реформи децентралізації Житомирська область незмінно очолювала загальний рейтинг областей щодо формування спроможних громад. Створено 12 міських, 22 селищних та 32 сільських ради у складі 66 об’єднаних територіальних громад, 56% з яких мають високий рівень спроможності. Кількість місцевих рад зменшилась на 566 одиниць. 23 райони області було реформовано у 4: Житомирський, Бердичівський, Коростенський, Новоград-Волинський.

Під час онлайн-наради було підписано Меморандум між Всесвітнім торгівельним центром Київ та Українською Асоціацією районних та обласних рад.

Системні всеукраїнські наради з керівниками районних та обласних рад проводяться починаючи з лютого 2021 року.

За результатами такої комунікації вже напрацьована низка позиційних документів щодо захисту прав та інтересів районних та обласних рад в контексті децентралізації та надано пропозиції до нової редакції Закону «Про місцеве самоврядування України» профільному Комітету Верховної Ради.

Пропозиції сформовані за результатами всеукраїнських консультацій з керівниками районних та обласних рад, в тому числі урахуванням пропозицій Житомирської обласної ради. Вони, зокрема, стосувались доопрацювання переліку пунктів статті 67, що охоплює не всі сфери повноважень обласних рад.

Загалом до нового Закону «Про місцеве самоврядування України» УАРОР надала більше 100 пропозицій, з яких 18 до статей, що стосуються повноважень районних та обласних рад та 17 – місцевих державних адміністрацій.

Джерело: сайт Житомирської облради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#децентралізація #актуальні #питання #обговорення #всеукраїнська нарада #житомирщина #житомирська #область #новини #інформація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...