• Головна
  • У ЖНАЕУ попереджали молодь про небезпеку працевлаштування за кордоном
12:00, 25 квітня 2013 р.

У ЖНАЕУ попереджали молодь про небезпеку працевлаштування за кордоном

24 квітня у конференц-залі Житомирського національного агроекологічного університету відбувся обласний круглий стіл «Молодь: працевлаштування за кордоном, його правила та небезпека», організований департаментом сімї, молоді та спорту облдержадміністрації з нагоди відкриття проекту громадських приймалень при вищих навчальних закладах м. Житомира.

Метою обласного круглого столу за участю студентського активу Житомирського національного агроекологічного університету, стало не тільки окреслення потенційного ризику нелегального закордонного працевлаштування та драматичних наслідків торгівлі людьми, а й обговорення становища наших молодих співвітчизників у числі українських трудових мігрантів, визначення оптимальних шляхів для молоді у набутті позитивного досвіду через участь у молодіжних програмах за кордоном.

На сьогодні питання трудової міграції хвилюють кожну четверту родину в Україні. Адже за різними експертними оцінками, за межами України перебуває від 2 до 7 мільйонів українців. Чимало серед них і молоді люди віком до 35-ти років. Є багато нагальних проблем законодавчого врегулювання їхньої діяльності, особливо у сфері захисту політичних, соціальних, економічних, культурних і національних прав, у тому числі – у сфері захисту прав людини. З метою забезпечення реалізації політики у сфері зовнішньої трудової міграції наразі обговорюється проект Закону «Про зовнішню трудову міграцію», що визначає серед основних проблемних питань і недостатність пропозицій щодо наявних вакансій на внутрішньому ринку праці, в тому числі і для категорії молодих працівників та випускників навчальних закладів.

Підвищення конкурентноздатності молоді на українському ринку праці може бути значною мірою підвищено за рахунок періодів навчання та стажування у рамках діючих міжнародних молодіжних програм.

Панораму реалій молодих трудових мігрантів-наших земляків, ризик нелегального працевлаштування та шляхи запобігання торгівлі людьми, досвід взаємодії із громадськими організаціями українських трудових мігрантів та українських студентських об`єднань в Італії, освітні програми «Польща для молоді з України», досвід міжнародних зв’язків ЖНАЕУ та інші питання обговорювали із студентами та представниками громадськості експерти, запрошені до участі у круглому столі у якості доповідачів начальник відділу молодіжної політики департаменту сім`ї, молоді та спорту облдержадміністрації Віктор Малюта та провідний спеціаліст відділу молодіжної політики департаменту сім`ї, молоді та спорту облдержадміністрації Оксана Вахнюк, заступник директора департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Бойм, начальник відділу міжнародних зв`язків Житомирського Національного агроекологічного університету Павло Поплавський, член Італійської Асоціації україністики, письменниця, перекладач Тетяна Гордієнко та директор Польського дому у Житомирі Ірина Першко.

Близько 30 осіб з студентського активу ЖНАЕУ мали можливість поставити запитання, що хвилюють студентську громаду: безпечні шляхи працевлаштування за кордоном та можливості участі у міжнародних молодіжних програмах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...