• Головна
  • У 2022 році тергромади Житомирщини можуть додатково отримати 355 млн грн
АМУ
13:40, 11 травня 2021 р.
Надійне джерело

У 2022 році тергромади Житомирщини можуть додатково отримати 355 млн грн

АМУ
У 2022 році тергромади Житомирщини можуть додатково отримати 355 млн грн

У наступному році тергромади Житомирщини зможуть додатково отримати близько 355 мільйонів гривень. Їхні бюджети суттєво збільшаться, якщо парламент підтримає законопроєкти, що покликані підсилити фінансову спроможність на місцях.

Йдеться, зокрема, про пропозицію Асоціація міст України збільшити на 5% частку ПДФО, яка зараховується до казни тергромад. Нині вона становить 60%. Експерти кажуть: для того, щоб громади успішно виконували покладені на них обов'язки, їм потрібно більше коштів.

Читайте також: У мережі показали умови в оздоровчому таборі «Орлятко» на Житомирщині. ФОТО

Читайте також: Вже у травні стартує будівництво сміттєпереробного заводу в Житомирі

«Здається, 5% це небагато, але для бюджетів громад України це отримання додаткового обсягу фінансового ресурсу в загальній сумі 11,1 млрд грн. Тергромади Житомирщини зможуть додатково отримати близько 355 мільйонів гривень», – зауважує консультант з бюджетних питань АМУ Сергій Гаращук, який працює в межах проєкту USAID «ПУЛЬС».

Експерти Асоціації міст України зазначають, що для місцевого самоврядування збільшення відсотку зарахування ПДФО на 5% це:

Зміцнення спроможності громад

Збільшення частки зарахування до бюджетів місцевого самоврядування ПДФО дозволить частково компенсувати видатки перекладені державою на органи місцевого самоврядування, а саме: на утримання закладів профтехосвіти; фінансування державних соціальних гарантій; виплату заробітної плати непедагогічним працівникам закладів середньої освіти, утримання таких закладів, забезпечення навчального процесу; фінансування комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я.

Читайте також: «Люди все більше перетворюються на паразитів», — на «алейці» між Чудновом та Дубище купа медичного сміття. ФОТО

Читайте також: Новим директором Житомирського бронетанкового заводу став Геннадій Гращенков

Покращення рівня послуг

Завдяки збільшенню частки зарахування ПДФО до місцевих бюджетів громади матимуть можливість покращувати систему охорону здоров’я, соціальні послуги, інфраструктуру, благоустрій тощо.

Соціальна справедливість

Важливо, щоб кошти платників податку залишалися на місцях і спрямовувалися на покращення якості послуг, а не йшли на доплати топ-чиновникам.

Офіс реформ у Житомирському РВ АМУ

У 2022 році тергромади Житомирщини можуть додатково отримати 355 млн грн, фото-1
У 2022 році тергромади Житомирщини можуть додатково отримати 355 млн грн, фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#аму #житомирщина #житомирська #область #асоціація міст україни #кошти #новини #інформація #додаткове фінансування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...