• Головна
  • Житомирські школярі перетворять простір біля школи на дружній до пішоходів
МІСТО
10:17, 20 травня 2021 р.
Надійне джерело

Житомирські школярі перетворять простір біля школи на дружній до пішоходів

МІСТО
Житомирські школярі перетворять простір біля школи на дружній до пішоходів

В рамках проєкту «TUMI: шлях до школи» і Тижня безпеки дорожнього руху упродовж 20 – 31 травня 2021 року проїзд між Житомирським екологічним ліцеєм №24 і житловими будинками (вул. Шевченка, 105 та 107) стане кольоровим і дружнім до дітей простором.

Коли можна побачити результати арт-інтервенції? Презентація для засобів масової інформації відбудеться 24 травня 2021 року, о 11:30 (заїзд у двір будинків вул. Шевченка, 105).

У чому суть арт-інтервенції? Дослідження шкільної мобільності серед учнів Житомирської міської територіальної громади, що відбулось у вересні 2019 року, показало, що 77% дітей (близько 1500 учнів), які навчаються в Житомирському екологічному ліцеї №24, дістаються до ліцею пішки.

(https://tumi.agency.zt.ua/school_mobility_reserach_2019_zhytomyr).

Проїзд між шкільним двором ліцею №24 та будинками 105 і 107 на вул. Шевченка не має належного тротуару для пішоходів, тому діти на шляху до школи вимушені пересуватися безпосередньо автомобільним проїздом та ділити дорогу з автомобільним транспортом, що створює додаткову загрозу для життя та здоров’я маленьких пішоходів.

За допомогою простих інструментів, фарби та пензликів учні ліцею разом із художницею Анастасією Сладковською перетворять проїзд на мистецький простір для дітей і створять малюнок, в який закладена ідея відродження українських традицій в сучасному мистецтві (мотиви петриківського розпису, що проростають в нових образах та сенсах).

Ідея арт-інтервенції відображає необхідність трансформації міського простору Житомира для молодшого поколінням та сталого розвитку міста.

Крім тимчасового обмеження руху транспортних засобів, що створить більш безпечні та комфортні умови пересування для дітей та пішоходів, проведення мистецької акції дозволить одночасно протестувати практичність та актуальність створення пішохідної алеї для всіх жителів кварталу та мікрорайону.

Мистецька акція проводиться завдяки технічної підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

Хто бере участь в заході і кому це потрібно? Діти, батьки, педагоги, мешканці мікрорайону.

Локація: Між територією шкільного двору ліцею №24 і будинками 105 і 107 на вул. Шевченка.

Схема тимчасового обмеження руху транспортних засобів на ділянках, де малюватимуть діти:

  • в Зоні 1 на період з 20 травня до 24 травня 2021 року включно;
  • в Зоні 2 на період з 20 травня до 31 травня 2021 року включно;
  • в Зоні 3 на період з 26 травня до 28 травня 2021 року включно;
  • Зона 4 – вільний заїзд до будинків 105 і 107 на вул. Шевченка.

З новинами мистецької акції та проєкту «TUMI: шлях до школи» можна ознайомитись на сторінках проєкту в Facebook: www.facebook.com/tumi.agency.zt.ua та Instagram: https://www.instagram.com/tumizhytomyr/

Довідково

Проєкт «TUMI: шлях до школи» спрямований на розвиток сталої мобільності та покращення безпеки і комфорту пересування учнів Житомирської міської територіальної громади (Вересівської ЗОШ, ЗОШ №8, ЖЕЛ №24 і ЗОШ №36).

Виконавцем проєкту є комунальна установа «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради спільно з Ініціативою трансформації міської мобільності (TUMI) та впроваджується за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

Упродовж жовтня – листопада 2019 року учасники проєкту провели аудит пішохідної інфраструктури навколо своїх навчальних закладів і визначили найбільш небезпечні ділянки на шляху до школи. За результатами аудиту було розроблено проєкт і облаштовано тротуари біля ліцею №24, а також встановлені інформаційні табло-радари для водіїв (по вул. Шевченка), які нагадують про необхідність дотримання швидкісного режиму в зоні школи.

Тактичний урбанізм – інструмент впровадження змін в міському середовищі за рахунок впровадження низькобюджетних і швидких змін з метою тестування довгострокових концепцій. Прикладом тактичного урбанізму є облаштування тимчасових гральних майданчиків, пішохідних вулиць, закритих для автомобілів і переобладнаних для різних активностей.

Джерело: сайт Житомирської міської ради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #житомирщина #житомирська #область #новини #інформація #простір #школярі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...