• Головна
  • Відбулось засідання комітету з присудження Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка
ПРЕМІЯ
07:00, 25 травня 2021 р.
Надійне джерело

Відбулось засідання комітету з присудження Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка

ПРЕМІЯ
Відбулось засідання комітету з присудження Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка

Учасниками комітету, відповідно до спільного розпорядження голови обласної ради Володимира Федоренко та голови обласної державної адміністрації Віталія Бунечка, є заступник голови обласної ради Володимир Ширма та заступник голови державної обласної державної адміністрації Юрій Оханський.

Премія імені Івана Огієнка заснована на вшанування видатного українського вченого-мовознавця, письменника, перекладача, педагога, державного та церковного діяча, уродженця містечка Брусилова Житомирської області Івана Івановича Огієнка - митрополита Іларіона.

Засновниками премії є Житомирська обласна рада, Всеукраїнське товариство Івана Огієнка, Національна Спілка письменників України, Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Т.Г.Шевченка, Академія мистецтв України.

Премія імені Івана Огієнка - друга в Україні багатогалузева премія після Шевченківської і виплачується за заслуги у розвитку національної духовної культури, утвердження української державності, міжнаціональної та міжконфесійної злагоди у п’яти номінаціях: «Література», «Мистецтво», «Освіта», «Наука», «Громадська, політична та духовна діяльність».

Присуджує Комітет у справах премії імені Івана Огієнка. Вручається з 1995. За 15 років достойниками премії стали 110 діячів у галузі літератури, культури, мистецтва й науки.

До 2012 року премію імені Івана Огієнка вручали на його батьківщині — на Житомирщині. В рік, коли святкувалося 130-річчя митрополита Іларіона, премія імені Огієнка вийшла на всеукраїнський рівень. 10 травня 2012 року відбулося оголошення лауреатів премії імені Івана Огієнка в Києві в Українському домі.

Згідно Положення про порядок присудження та вручення Премії імені Івана Огієнка, затвердженого рішенням голови Житомирської обласної ради від 05.04.07 № 190, премія присуджується щорічно в розмірі 10 тис.грн. у кожній номінації і виплачується з асигнувань обласного бюджету по галузі «Культура».

Відповідно до Положення висування претендентів на здобуття Премії здійснюється щороку з 15 січня по 15 лютого. Цьогоріч подалось 14 учасників.

Переможцями у 5 номінацій цього річ стали:

  • Номінація «У галузі літератури» - Жайворонок Михайло Микитович та Мастєрова Валентина Анатоліївна
  • Номінація «У галузі науки» - Яременко Василь Васильович
  • Номінація «У галузі освіти» - Колянчук Олександр
  • Номінація «У галузі мистецтва» - Комунальний заклад "Київський академічний ансамбль української музики "Дніпро" та Аксьоненко Наталія Олегівна
  • Номінація «У галузі громадської, політичної та духовної діяльності» - Марусик Тарас Павлович та Кремень Тарас Дмитрович.

Джерело: сайт Житомирської облради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#премія #житомирщина #житомирська #область #іван огієнко #комісія #новини #інформація #присудження премії
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...