• Головна
  • На Житомирщині біля музею Лесі Українки хочуть добудувати двоповерхове приміщення?
МУЗЕЙ
14:25, 4 червня
Надійне джерело

На Житомирщині біля музею Лесі Українки хочуть добудувати двоповерхове приміщення?

МУЗЕЙ
На Житомирщині біля музею Лесі Українки хочуть добудувати двоповерхове приміщення?

4 черня відбулось засідання робочої групи з підготовки до 150-річчя Лесі Українки.

У засіданні взяли участь Голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко, заступник голови облради Володимир Ширма, заступник голови облдержадміністрації Юрій Оханский, міський голова Новоград-Волинського Микола Боровець та депутати.

Мова йшла про проєкт будівництва двоповерхової будівлі на території літературно-меморіального музею Лесі Українки, який голова обласної рада назвав ганебним та неприпустим.

Замовником проектно-кошторисної документації у 2019 році виступало Управління культури та туризму Житомирської обласної державної адміністрації. Головним розпорядником коштів є Департамент регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації. На реалізацію даного проекту Державним Фондом Регіонального Розвитку передбачалось виділення коштів у сумі 10 млн 830 тис 659 грн. Так, згідно тендерної документації було заплановано використати дані кошти виключно для добудови нової двоповерхової будівлі.

На словами проєктантів, у додатковій двоповерховій будівлі, на будівництво якої збирались використати кошти ДФРР, мали розміщуватись кабінети працівників музею, санітарні кімнати та інші допоміжні елементи. Реконструкція самої меморіальної частину даним проектом не передбачена.

За словами голови облради, постать Лесі Українки заслуговує, щоб на місці, де вона проживала зі своєю родиною був найсучасніший за технологіями, але автентичний музейний комплекс. І це буде туристична мекка не тільки Житомирщини, а й всієї України.

Члени робочої групи обговорили можливі варіанти внесення коректив до проєкту. На телефонному зв’язку був Народний художник України Анатолій Гайдамака, який висловив свою категоричну позицію проти будівництва даного об’єкта біля музею та запевнив, що розмістити фонди можна у існуючих приміщеннях, на які власне і необхідно спрямувати кошти та відновити їх автентичність.

Члени робочої групи зійшлись на тому, щоб у короткі терміни внести корективи до проєкту та надатиматеріали на доопрацювання проєктантам.

Джерело: сайт Житомирської облради

#музей #житомирщина #житомирська #область #музей лесі українки #новини житомира #новини #інформація #добудова #два поверхи #двоповерхова добудова #приміщення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
НЕДОБУДОВА Без сліз не глянеш: закинута недобудова на Житомирщині, що могла б стати потужним спортивним комплексом, — ФОТО
ПРЕЗИДЕНТ Президент України Володимир Зеленський відвідав з робочою поїздкою Житомирщину,— ФОТО
ВОДОНАПІРНА ВЕЖА Які таємниці «приховує» водонапірна вежа у Житомирі?, — ФОТО
ЦЕНТР ЗАХИСТУ ТВАРИН У Житомирі в серпні діятимуть акційні ціни для власників домашніх улюбленців у КП «Центр захисту тварин»
Оголошення
live comments feed...