• Головна
  • Багато років роботи в архівах, експедиції в ліси та болота: Про що розкажуть ДОТи на Житомирщині?
ДОТИ
10:58, 10 червня
Надійне джерело

Багато років роботи в архівах, експедиції в ліси та болота: Про що розкажуть ДОТи на Житомирщині?

ДОТИ
Багато років роботи в архівах, експедиції в ліси та болота: Про що розкажуть ДОТи на Житомирщині?

Дуже багато сил, часу, здоров'я і власних коштів витрачають Люди на дослідження всім нам відомих ДОТів Коростенського укріпрайону.

Багато років роботи в архівах, експедицій в ліси та болота. Ускладнює пошуки "засекреченість" документів по будівництву цих ліній оборони в російських архівах (на 100 років) та повна відсутність інформації про наших земляків, мешканців колишнього Словечанського району, які, здебільшого, служили в військових підрозділах укріпрайону. Бо довоєнний архів Словечанського району, в т. ч. і архів РВК зникли при спробі евакуації в 1941 р.

Читайте також: «Неначе сильно вжалила оса»: У центрі Житомира дівчині на голову з балкону кинули недопалок

Читайте також: Вчитель-новатор з Житомира закликає колег номінуватися на Нобелівку для вчителів

«Ми вмістили деякі документи, а саме витяги з Військового квитка, з Книжки червоноармійця про службу в 5 укріпрайоні, записані зі слів їх власника - Литвиненка Макара Юхимовича (уродженець села Сирниця).

Велике прохання маємо до всіх мешканців нашого краю: Можливо, в ваших родинних архівах є такі документи, що свідчать про участь ваших родичів в оборонних боях 1941 року, або ж хтось пам'ятає розповіді про "точки"- як будувалися, хто служив, як відступали за Дніпро в серпні 41-го...

Будь-яка інформація важлива.

Історики-дослідники-пошуковці Сергій Гераймович, Олександр Крещанов, Андрій Кайнаран є авторами цих книг та брошур, де вміщено результати їх тривалої праці по дослідженню Новоград-Волинського, Коростенського та Київського укріпрайонів, а також командного пункту КоУРу в Коростені.

Робота по збору матеріалів для детальної книги про КоУР N°5 триває.

Є окрема група Коростенский укрепрайон (УР№5), де можна слідкувати за "звітами" істориків про їх експедиції в наші хащі й болота», - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Вже з 10 червня в Супутнику розпочнеться оздоровлення дітей

Читайте також: У житомирській школі тестували інтелектуальну відеосистему скринінгу температури. ВІДЕО. ФОТО

Джерело: Словечанський музей партизанської слави Полісся

#доти #житомирщина #житомирська #область #дослідження #фортифікаційні споруди #новини #інформація #дослідники #збір інформації #новини житомира #історія #краєзнавці #краєзнавство
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...