ВИНАХІДНИК
17:45, 11 червня 2021 р.
Надійне джерело
Один з найвідоміших юних винахідників Житомирщини. ФОТО
ВИНАХІДНИК

«11 червня мав чудову нагоду поспілкуватися з одним з найвідоміших юних винахідників Житомирщини.
Засновником проекту RE-leaf PAPER Valentyn Frechka. За три останніх роки він зумів пройти шлях від ідеї переробки опалого листя в еко-папір до його виробництва у відповідності до високих вимог до якості та безпеки», - розповідає очільник Житомирщини Віталій Бунечко.
Читайте також: Сонячне затемнення у Житомирі очима місцевих фотографів. ФОТО
За словами голови Житомирської ОДА, перші кроки до створення стартапу були ще під час навчання в школі, коли Валентин був членом Малої академії наук України. Попередні проекти розробника також були пов'язані з екологічним інжинірингом та в якийсь момент Валентин почав досліджувати структуру целюлозних волокон листя, сіна і трави. Саме у листі молодий дослідник виявив волокно, яке можна використовувати при виробництві паперу. Тому з командою однодумців продовжив вивчати проблему і ділитися результатами. Про дослідження заговорили і в Україні, і в світі.
В результаті шкільний проєкт в 2017 році став стартапом і донині розвивається. Працює над проектом Валентин і його бізнес-партнер Андрій Варцаба.
На складному шляху пошуку грошей та потужностей для втілення в життя еко-ідеї, молодий проєкт підтримали представники промисловості – Житомирський картонний комбінат. RE-leaf PAPER працює за двома бізнес-моделями. Перша – переробка опалого листя в колаборації з Житомирським комбінатом, який надав площі та потужності. В його цехах команда і виробляє папір.
«На Житомирському комбінаті роблять тільки волокно. Після віджимання його везуть в Херсонську область. Подрібнене й очищене листя варять у гігантських чанах, після чого отримана маса, рухаючись по конвеєру, втрачає вологу, розтягується і стає або гладким папером, або набуває потрібної форми в іншому цеху, де з неї роблять екологічне пакування для продуктів.
У перспективі Re-Leaf Paper розраховують використовувати потенціал інших відходів з більш якісним волокном, наприклад, солому. Кажуть, що використовуючи альтернативні види сировини, можна закрити потребу ринку на 80-90%, де частина використовувати всередині країни і частина для імпортозаміщення.
Його головна мета – це глобалізація даного процесу, щоб було все менше необхідності рубати дерева. Як приклад, в Україні є 115 тисяч тонн соломи, яка ніяк не задіяна і просто гниє на полях. Ці 115 тисяч можуть стати тисячами тонн паперу», - зазначає Віталій Бунечко.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Юрій Домашин посмертно нагороджений відзнакою "Честь і слава Житомирщини"
Честь і слава Житомирщини
21:00
Вчора
Філії «Укрзалізниці» на Житомирщині потребують близько 80 працівників
СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ
20:00
Вчора
18:55
Вчора
18:00
Вчора
17:35
Вчора
На Житомирщині 120 вакансій для представників найпростіших професій
СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ
17:00
Вчора
ТОП новини
На Житомирщині невдовзі з'явиться ще один сучасний, якісно оснащений реабілітаційний центр
Реабілітаційний центр
У Коростені провели перші операції на хребті за допомогою сучасного рентген апарату С-дуга
ЖИТТЄВА ІСТОРІЯ
На Житомирщині завершилась реорганізація обласної служби зайнятості
СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ
Оголошення
11:12, 27 січня
11:12, 27 січня
11:12, 27 січня
11:12, 27 січня
11:12, 27 січня
live comments feed...