10:40, 7 травня 2013 р.
Опозиція у Житомирі розчинилася
Опозиція у Житомирі, наче та жінка, любить гарно увібратися у прапори на мітинги, ефектно пройтися пішою ходою по центру. Є у неї харизма і така звична вже для багатьох невизначеність. А полягає вона у тому, що останнім часом непередбачувано поводиться.
От на попередній сесії Житомирської міської ради було обрано нового секретаря Любов Цимбалюк, яка входить до фракції “Батьківщина”. Все б нічого, якби це хрещення не пройшло за безпосередньої участі Партії регіонів, членами якої є міський голова Володимир Дебой та депутати, які голосували за представницю, здавалося б, ненависної політичної сили. На тій же сесії більшість депутатів підтримали на пост заступника міського голови Юрія Мойсеєва із фракції “Фронту змін”.
Цікаво, що ані Цимбалюк, ані Мойсеєв після вдалого входження на владний олімп міста не збираються полишати свої опозиційні фракції. Ще раніше “Фронт змін” у міській раді здала депутат Ольга Пархомчук, яку у кулуарах називають “Олькою-катлєтою”. Прізвисько це пов’язане із тим, що вона свого часу хизувалася одночасним виготовленням 300 котлет у відремонтованих печах готелю “Житомир”, який їй підпорядковується. Міський голова-регіонал за приєднання Пархомчук до більшості віддав їй керівництво КП “Агенція управління майном” Житомирської міської ради.
Свободівці у міській раді давно грають під дудочку “Фронту змін”, ставши частими гостями у штабі на Бородія і забувши про гучну політичну позицію, якщо вони, звісно, знають що це таке. Ударівцям також ведеться непросто: депутата Тетяну Шкуропат намагаються позбавити депутатського мандату. Кажуть, така ініціатива визріла через те, що вона не забажала брати участь у формуванні більшості міської ради.
Для Дебоя команда, яку він “замутив” на попередній сесії, поки є більш ніж прийнятною, враховуючи нещодавню епопею довкола відставки секретаря Наталії Леонченко та втечі із “корабля” заступників Петра Закусила та Миколи Боровця.
Колись опонент Дебоя на виборах міського голови у 2010 р. Геннадій Зубко, який отримав мандат народного депутата у 2012 р., поміж крапельками намагається побувати і в опозиції, і не дратувати провладну більшість у Верховній Раді. У своєму нещодавньому звіті Зубка сказано, що він безпартійний, хоча донедавна був членом партії “Фронт змін”, а зараз входить до парламентської фракції ВО “Батьківщина”. Для житомирян ця позиція може видатися дещо дивною. Дійсно, чому Зубко не провадить активної партійної роботи на своїй території? Натомість є реклама тільки себе особисто та окремих членів його команди.
Ось що пише народний депутат від «Батьківщини» Анатолій Гриценко на своїй сторінці в Facebook: «Яценюк втратив контроль над фракцією, а фракція - втрачає опозиційний обличчя.
Про це, на його думку, свідчить те, що ряд депутатів «Батьківщини», зокрема, Дмитро Андрієвський, Володимир Бондаренко, Ігор Бриченко, Геннадій Зубко, Олег Лукашук, Валерій Лунченко, Андрій Павелко та Леонід Сергієнко всупереч позиції фракції голосують з деяких питань синхронно з Партією регіонів.
Не будемо витрачати час на нагадування факту відсутності Зубка у парламенті під час голосування за звільнення Юлії Тимошенко, про що він присягався під час торішньої виборчої кампанії.
Та поки Зубко лишається у фракції, що має завдячувати своєму рейтингу Тимошенко, у його колись рідній партії відбуваються цікаві зміни. Взагалі невідомо, яку партію невдовзі репрезентуватиме Зубко. У Житомирі з очільниками ВО “Батьківщина” у нього складаються ненайніжніші стосунки. Зрештою лідерів опозиції у Житомирі, відверто кажучи, немає. Як сказав у розмові зі мною голова фракції ВО “Батьківщина” в обласній раді Віталій Француз, лідером для усіх і всюди є Юлія Тимошенко.
“Було створене об’єднання під парламентскі вибори-2012. Є фракції “Батьківщини”, “Фронту змін” та інших опозиційних політсил у різних радах області. Там же є міжфракційні об‘єднання, де немає посади лідера, але головує на засіданні представник більш чисельної фракції”, - сказав Француз.
Після офіційного відходу Зубка від “Фронту змін” (хоча він і досі продовжує керувати ним) в обласному осередку цієї партії на правах виконуючого обов’язки торік влітку з’явився новий керівник, що було суто технічним кроком. Це програміст Дмитро Кропачов, який став депутатом Житомирської обласної ради у 2011 р. від Червоноармійського мажоритарного округу. Він є директором компанії, яка розробляє програмне забезпечення для великих компаній (наприклад, “Славутич”, “Сандора”, “Рошен”). Кропачов ніколи публічністю не вирізнявся і став тим в. о. також непомітно: про це громадськість дізналася на сайті партії “Фронт змін”. Аж тут раптом у соцмережах випливають фото Дмитра, де він у Києві разом з іншими відомими активістами фігурує у створенні нового громадського руху “Сила людей”. Злі язики давай теревенити, що це ледь не проект Партії регіонів, а Дмитро, мовляв, за гроші покидає таку почесну посаду у “Фронті змін”.
Але цього разу класичні прогнози не справдилися. Дмитро каже, що вийшов із “Фронту змін” через те, що йому не сподобалася система прийняття рішень.
“Я зрозумів, що не зможу реалізувати себе у партії авторитарного типу, де є тільки один чи два лідери”, - каже Кропачов.
Тому, веде далі депутат, йому імпонували б партії багатолідерного типу, а ці цінності саме сповідує “Сила людей”. Поки це не партія, а об’єднання небайдужих українців, які прагнуть якісних змін у країні.
“У нас є бачення розвитку країни, чіткі критерії. До “Сили людей” не мають права входити народні депутати, урядовці, голови облдержамдіністрацій, генеральні прокурори, судді Конституційного суду, які обіймали ці посади протягом останніх 10 років”, - зазначив Дмитро Кропачов.
Наразі у регіонах відбуваються презентації “Сили людей”, яке не є формалізованим об’єднанням, але не виключає на його основі створення політичної сили. Бачення ініціативної групи “Сили людей” викликає чималі дискусії.
“Ми не є проектом під вибори, що є звичайним інструментом для проходження у владу. Ми мріємо, щоб якомога більше людей до нас долучилося, яким не подобається нинішній стан справ у країні”, - веде далі політик.
Кропачов запевняє, що “Сила людей” фінансується за рахунок внесків членів ініціативної групи, а не олігархів, як це зазвичай відбується. Це молоді і самодостатні люди, які мають досягнення у своїх галузях. Це і адвокати, і підприємці, і журналісти. Журналіст Костянтин Усов на одній із презентацій зізнався, що за місяць витратив для підтримки об’єднання 500 грн із власної кишені.
Слід сказати, що Кропачов може викликати серед невдоволених у місцевій опозиції ланцюгову реакцію. Вже зараз чимало бажаючих і з ВО “Батьківщина”, і з “Фронту змін” не проти взяти участь у формуванні житомирської “Сили людей”.
P.S. У Житомирі презентація “Сили людей” відбудеться 23 травня у готелі “Рейкарц” (біля Будинку правосуддя) о 18.30.
Олена Галагуза
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Оголошення
10:36, 16 січня
10:44, 20 січня
10:44, 20 січня
10:29, 10 січня
live comments feed...