Житомирводоканал: Реконструкція ГКНС – це наш перший крок в порятунку міста від екологічної катастрофи

Є об’єкти, без яких неможливо уявити життя великих міст, адже від їхнього функціонування залежить екологічне благополуччя населених пунктів.
Є об’єкти, створені для найтяжчої і найбруднішої «роботи», яку можна лише собі уявити.
Є об’єкти, навіть короткострокова зупинка яких створить незручності усім і кожному, вихід із ладу яких може призвести до екологічної катастрофи.
Але про ці об’єкти пересічні містяни зазвичай не знають, не чують, не розповідають, про їх значення ніхто не замислюється.
Головна каналізаційна насосна станція Житомира є саме таким об’єктом: непримітним, але мегаважливим. Щогодини на неї надходить 2500 м3 стічних вод з усього міста, а тому аби кожен житомирянин мав змогу користуватися буденними зручностями, аби працювали фабрики, заводи, установи, вона має працювати безперебійно.
«Ниркам» нашого міста 45 років – це надзвичайно поважний вік для об’єкту, який «порається» з агресивними стоками 24/7. Вони фізично зношені і очікували на негайну «трансплантацію».
«Важко сказати, як довго довелося б чекати на їхнє нове життя, якби не фінансова підтримка словенського уряду, який виділив 2,8 млн євро грантових коштів задля того, аби на нові очисні споруди каналізації стоки транспортували здорові «нирки», задля того, аби ми провели повне перезавантаження каналізаційної системи міста.
Це найважчий об’єкт, з яким нам доводиться працювати, адже:
- ми не можемо вимкнути обладнання, але водночас маємо його замінити;
- ми повинні очистити лотки, трубопроводи і резервуари, у яких за 45 років накопичився 1,5-метровий шар мулу і відкладень;
- ми зобов’язані продовжувати роботи попри високі температури, які зумовлюють високий рівень випаровувань, що ускладнює і без цього непросте завдання.
Проте процес перезавантаження не зупиняється ні на мить. Наразі на ГКНС тривають роботи зі шліфування резервуарів, після заливки бетону тут буде встановлено нове обладнання. Зібране на іншому об’єкті, воно з нетерпінням очікує на час свого служіння.
Реконструкція ГКНС – це наш перший крок в порятунку міста від екологічної катастрофи. Наступний — реконструкція 5 км трубопроводу, що перекачує стоки на очисні споруди каналізації. Крок за кроком прокладемо легкий, безпечний і надійний шлях для транспортування і очищення побутово-господарських та промислових стічних вод», - йдеться в повідомленні.
Джерело: КП «Житомирводоканал» міської ради
Читайте також: На які концерти сходити в Житомирській філармонії у червні? ПРОГРАМА
