• Головна
  • В Житомирі під будівництво землю на місці поховання 20 тисяч людей
16:35, 8 травня 2013 р.

В Житомирі під будівництво землю на місці поховання 20 тисяч людей

Майже 110 тисяч мирних жителів були розстріляні у лісі біля селища Довжик, що під Житомиром у період між 1942-43 роками. Під час війни це місце називалось урочище Петрівське.

На галявині біля в’їзду в Довжик сьогодні о 13.00 зібралось кілька десятків мешканців селища, активістів громадських організацій. Люди прийшли мітингувати проти будівництва на кістках тих людей, які були розстріляні у цьому страшному лісі. Історики кажуть, на галявині поховано біля 20 тисяч українців.

«Коли тут німці спалювали людей, то стояв страшний сморід. Так вони ховали сліди злочину, бо після спалення не можливо встановити кількість розстріляних людей. Це одне із найбільших розстрільних місць в Україні», - розповідає голова Житомирської обласної організації «Пошук».

Утім, розпорядженням голови районної ради Андрія Кулика у 2011 році землю у лісі було роздано у приватне користування 24 людям. Мешканці Довжика переконують, що роздавались ці землі таємно, без рішення колективного органу.

«Коли починають ділити кладовище, це не вкладається ні в які рамки», - кажуть мешканці Довжика.

Розповідають, що спочатку землю вивели із земель запасу Кам’янецької сільської ради. Переконують, що ці ділянки отримали прокурори та судді, тому люди програють суди щодо повернення земель у власність громади.

На цьому місці загинуло 20 тисяч людей

Біля братської могили у лісі знаходиться польський завод, який займається виготовленням будівельних сумішей. Будувати на кістках житло ніхто не захотів, тому вирішили продати землю полякам для того, щоб вони зробили там заїзд для транспорту та зберігання матеріалів.

Представників влади на мітингу в Довжику не було. Регіонал Андрій Кулик відмовився роздавати коментарі журналістам телефоном, але додав, що мітингують ті, хто не отримав там землю.

Активісти показують карту, на якій позначені місця розстрілу мирного населення

Сьогодні на місці поховання людей настоятель Свято-Михайлівського собору отець Богдан провів панахиду.

«Усі ті, хто відійшов із цього життя, вони живі перед Богом. Багато є настанов церкви, що ми не повинні оскверняти могили. Ми повинні шанувати це місце своєю молитвою. Із священицької практики знаю багатьох, хто не звертав увагу на поховання будував на могилах будівлі. Вони всі страждали, і страждали фізично», - каже отець Богдан.

Мешканці Довжика разом з активістами будуть вимагати від обласної ради відмінити розпорядження Кулика і зупинити вирубку лісу на місці поховання людей.

В Житомирі під будівництво землю на місці поховання 20 тисяч людей, фото-1
В Житомирі під будівництво землю на місці поховання 20 тисяч людей, фото-2
В Житомирі під будівництво землю на місці поховання 20 тисяч людей, фото-3
В Житомирі під будівництво землю на місці поховання 20 тисяч людей, фото-4
В Житомирі під будівництво землю на місці поховання 20 тисяч людей, фото-5
В Житомирі під будівництво землю на місці поховання 20 тисяч людей, фото-6
В Житомирі під будівництво землю на місці поховання 20 тисяч людей, фото-7
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...