КАЛЮЖА
10:30, 9 липня 2021 р.
Надійне джерело
На Житомирщині продовжується боротьба за Калюжу
КАЛЮЖА
Двічі (два роки тому і навесні 2021-го) малинчани виграли жорстку боротьбу за Калюжу — місцеву колоритну водойму, утворену на місці закинутого кар’єру неподалік Малина. Завдяки чому зберегли рекреаційну зону та підводний музей, облаштований на дні озера дайверами. Наразі на Калюжі повно відпочивальників — у вихідні на пляжі немає де яблуку впасти. Вода — незрівнянна, прозора, подібної немає ніде в окрузі.
Проте підприємці з ТОВ «БМ Граніт-У», схоже, не мають наміру відмовлятися від своїх ганебних планів і будь-що хочуть, відкачавши воду з Калюжі, відновити видобуток граніту. Спіймавши облизня у Житомирській ОДА, яка, врахувавши всі нюанси та численні звернення громадськості, стала на бік людей, бізнесмени вирішили піти в обхід області. І тепер долю поліської перлини вирішуватимуть безпосередньо в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.
17 червня ТОВ «БМ Граніт-У» оприлюднило на офіційному сайті цього міністерства та у ЗМІ «Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля», щоб опісля провести нові дослідження та зібрати повний пакет документів, з врахуванням зауважень екологів, що дасть можливість товариству в подальшому отримати останні дозвільні документи для початку розробки родовища на Малинщині. Бажаючі можуть ознайомитися з повідомленням у Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля за посиланням тут.
Міське керівництво має тверді наміри відстояти водойму, незважаючи на значний спротив бізнесменів та прихильність до них вищої, державної, влади. Нещодавно під час робочої зустрічі в ОДА посадовці мерії обговорили проблему з фахівцями обласного управління екології та природних ресурсів.
— Ми проконсультувалися і розробили план дій у межах чинного законодавства, якого будемо дотримуватися, — говорить профільний заступник міського голови Павло Іваненко. — Насамперед переоформимо з державної у комунальну власність Малинської МТГ земельну ділянку, на якій розташована Калюжа. Оскільки після утворення територіальної громади до МТГ перейшло право на всі землі за межами населених пунктів. Це дасть більші важелі впливу на ситуацію з боку міської влади, зокрема, дозволить переглянути умови оренди підприємцями ділянки під кар’єром. Не виключено, доведеться розривати існуючий договір (укладений два роки тому в ОДА) через суд. Також на розгляд сесії міської ради буде винесений проєкт обгрунтованого звернення в Держгеонадра з проханням зняти гранітне родовище з балансу, що дозволить узаконити існуючу навколо Калюжі рекреаційну зону. Сподіваюсь, міські депутати підтримають пропозицію. Також мерія підготувала листи в Держпраці, до державних екологів та в інші вищестоящі установи з ініціативою організації позапланових перевірок господарської діяльності ТОВ «БМ Граніт-У».
Проте, зрозуміло, без активної позиції громадськості Калюжу не врятувати.
— Найближчим часом ми узгодимо наші плани з ініціативною групою від громади, яку очолює депутат міськради Наталія Парфіненко, — зазначає Павло Миколайович. — Активісти наразі готують пропозиції і зауваження, які потрібно подавати в міністерство впродовж 20-ти робочих днів після публікації ТОВ «БМ Граніт-У» повідомлення про плановану діяльність.
Отож, долучайтесь до порятунку водойми. Потрібно сказати категоричне «Ні — видобутку граніту на Калюжі!», проте, цього разу обгрунтувати свою позицію вже у зверненнях до київських екологів. Надсилати їх до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України (департамент екологічної оцінки та контролю, відділу оцінки впливу на довкілля) можна за адресою: вул. Митрополита Василя Липківського, буд. 35, м. Київ, 03035. Або — на електронну пошту: [email protected]. Телефони для довідок: тел./факс +38 (044) 206-31-40, +38 (044) 206-31-50. Контактна особа: Тіщенкова Марина Олегівна (директор департаменту). Термін подачі — по 19 липня.
Джерело: «Малинські новини»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:15
13 січня
Оголошення
21:46, 3 січня
10:29, 10 січня
10:37, 3 січня
10:29, 10 січня
10:37, 3 січня
live comments feed...