• Головна
  • На Житомирщині мисливці випустили у природне середовище більше двохсота молодих фазанів
ФАЗАНИ
15:00, 10 липня 2021 р.
Надійне джерело

На Житомирщині мисливці випустили у природне середовище більше двохсота молодих фазанів

ФАЗАНИ
На Житомирщині мисливці випустили у природне середовище більше двохсота молодих фазанів

Минулого року група мисливців з Топорів, зібравши власні кошти, закупили та випустили на території мисливських угідь молодих фазанів. На зараз їхня популяція значно збільшилась та розширився ареал проживання.

Започатковано добру справу. Адже фазанів у природі на нашій території не було.

Продовжуючи започатковане, мисливці Ружина, Крилівки, Бистріївки зібрали кошти, закупили та випустили на волю у мисливських угіддях Ружинського УТМР більше двох сотень молодих фазанів.

У природних умовах ці птахи живляться в основному рослинними кормами (насінням злакових та бобових культур, ягодами, кореневищами і зеленими частинами рослин), а також комахами, личинками, павуками, черв’яками, молюсками, інколи поїдають мишей. Особливістю фазанів є й те, що вони, на відміну від багатьох інших птахів, поїдають личинок та дорослих колорадських жуків. Фазани - витривалі і невибагливі, легко переносять морози, але за глибокого снігу страждають від відсутності кормів.

Випустивши фазанів на волю, мисливці не полишатимуть птахів напризволяще: вони оберігатимуть їх від браконьєрів, лисиць, бродячих собак та котів, підгодовуватимуть у холодну осінь, зиму та весну. Птахи чудово виживають та навіть дають потомство.

Мисливці запевняють, що, завдяки хорошому клімату, багатим лісовим ресурсам, на Ружинщині є всі необхідні умови для вирощування й розведення фазанів. Мисливці переконались, що, за людської підтримки, птахам не страшні дощі та сніги, хижаки. Головне для фазана, аби були вода та дерева, щоб вночі ховатись від хижаків.

"Тільки прикро, що районне товариство мисливців та рибалок залишилось осторонь цієї благородної справи. Адже позитивні приклади, коли саме за сприяння та підтримки товариства, як от на Коростенщині, Волині, Черкащині, в інших регіонах самостійно успішно вирощують та випускають у відкрите середовище фазанів. Добре було б, аби наша громадська організація наслідувала такі приклади", - йдеться в повідомленні.

Василь Кащук, «Ружинська земля»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фазани #екологія #довкілля #житомир #місто #новини житомира #житомирщина #житомирська область #природа #україна #мисливці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...