• Головна
  • ДІАМ України підписала Меморандум з Житомирською політехнікою, — ФОТО
ДІАМ
11:33, 13 липня 2021 р.
Надійне джерело

ДІАМ України підписала Меморандум з Житомирською політехнікою, — ФОТО

ДІАМ
ДІАМ України підписала Меморандум з Житомирською політехнікою, — ФОТО

У Державному університеті «Житомирська політехніка» відбулась зустріч із головою Державної інспекції архітектури та містобудування Семеном Кривоносом, на якій обговорили можливість відкриття першого в Україні офісу ДІАМ у Житомирі та підписали Меморандум про співпрацю між Державною інспекцією архітектури та містобудування та навчальним закладом.

Участь у заході взяли голова обласної ради Володимир Федоренко, голова обласної державної адміністрації Віталій Бунечко, Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, ректор Державного університету «Житомирська політехніка» Віктор Євдокимов та колектив вишу.

«З цього навчального року політехніка відкриває набір на нову спеціальність – «Будівництво та цивільна інженерія». Наш університет єдиний буде здійснювати підготовку таких спеціалістів в області. Ми маємо укладені договори та відповідні програми підготовки та перепідготовки спеціалістів з програм державних службовців», - зазначив Віктор Євдокимов.

ДІАМ – це новостворений орган, головою якого 19 травня було призначено Семена Кривоноса. За його словами, вже оголошено перші конкурси на заміщення посад.

«Ця інспекція буде виконувати повноваження у сфері будівельного контролю та нагляду. Ми маємо перезавантажити систему. Сподіваюсь на ефективну співпрацю з обласною та міською владою та відкриття прозорого офісу. Ми хочемо надавати високопрофесійні послуги без корупції», - сказав голова ДІАМ Семен Кривонос.

«На території Житомирщини знаходяться 342 родовища: пісок, глина, кварцити, щебінь тощо. Один вид діяльності інспекції буде направлений на дослідження та аналіз якості цих будівельних корисних копалин. Ми як університет маємо цілий факультет гірничої справи. Тому наші фахівці на часі. Крім того, в області 12 будівельних компаній, кількість будівництва зростає, а фахівців не вистачає. Тому даний меморандум та ініціатива сьогодні дуже актуальні», - зазначив Віктор Євдокимов.

«Мені приємно, що політехніка йде в ногу з часом. Від сьогодні ми бачимо результат «Великого будівництва». Головним інвестором будівельних об'єктів наразі є держава, тому є потреба у спеціалістах і це чудово, що політехніка крокує в ногу з часом», - підкреслив Віталій Бунечко.

Як зазначив голова обласної ради Володимир Федоренко, дуже важливо, що в основі реформи архітектурно-будівельного контролю лібералізація можливості будівництва, криміналізація відповідальності учасників цього процесу та кардинальна зміна підходів.

«Пишаємось, що перший в Україні офіс ДІАМ буде відкрито на Житомирщині! Я вірю, що ДІАМ зможе повністю викорінити корупційну складову, що була раніше. Це перший надпотужний випадок, коли корупційна гідра буде роздавлена. Я вважаю, що це пряма заслуга і синергія співпраці усіх гілок влади», - сказав Володимир Федоренко.

Звертаючись до голови ДІАМ, Володимир Федоренко додав, що приїзд представників інспекії до Житомира сьогодні дуже знаковий, адже жорсткий контроль за незаконними забудовами в результаті реалізації реформи буде належати саме до компетенції органів місцевого самоврядування. Громади будуть зобов'язані контролювати всі будівельні процеси на своїх територіях і виявляти об'єкти самочинної забудови. Також керівництво області сподівається, що внаслідок реформи Житомирщина, як і вся Україна зможе збільшити інвестиції у будівельну та містобудівну галузь, яка стане, чесною, прозорою і надійною.

Джерело: сайт Житомирської облради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дснс #житомирщина #житомирська #область #вогнеборці #рятувальники #новини #інформація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...