• Головна
  • Тетяна Кухарська: Немає школи — немає села!
ОСВІТА
12:10, 16 липня 2021 р.
Надійне джерело

Тетяна Кухарська: Немає школи — немає села!

ОСВІТА
Тетяна Кухарська: Немає школи — немає села!

Про оптимізацію шкіл в громадах.

Немає школи - немає села! Саме так процитуємо виконавчого директора Житомирського регіонального відділення Асоціації міст України АМУ Тетяну Кухарську.

Це один з головних «аргументів» противників заходів по оптимізації навчальних закладів. Часто ці тези транслюють педагоги. Але чи так це?

Чому ніхто не говорить про якість освіти в школах, де навчається 30-40 дітей, де відсутній інтернет, сучасне матеріально-технічне обладнання, де вбиральні ще й сьогодні на вулиці, де спортзалом називають незрозуміле приміщення, де тече дах і сипляться стіни!

Як такі школи забезпечать багатопрофільну освіту старшокласникам? Як такі школи забезпечать сучасний рівень та якість освіти?

Утримувати малокомлектні школи, витрачаючи на на них 50-60% (а іноді й більше) бюджету громади, не поліпшуючи при цьому якість освіти? Яка мета?

Водити дитину в школу, яка знаходиться близько, але після якої така дитина не здатна конкурувати з дітьми з навчальних закладів, де є новітня навчальна база та сучасне освітнє середовище - сумнівний аргумент.

Можна багато говорити про недосконалу формулу освітньої субвенції, про економію бюджетних коштів, про вимоги профільних законів, але це все не головне! Головне - дитина, якій необхідно надати якісну навчальну послугу та відкрити для неї нові можливості!

Немає сьогодні роботи у селі, і це не новина, сільське господарство вже не потребує великої кількості робочих місць. Йде природній процес урбанізації (і це не тільки в Україні). Сучасна та якісна шкільна освіта - гарантія того, що дитина не загубиться у нашому шаленому світі!

«Тому підтримую керівників громад, які вже сьогодні розуміють необхідність таких кроків та починають оптимізовувати освітні заклади!», - зазначає Тетяна Кухарська.

Тетяна Кухарська

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#освіта #житомирщина #житомирська #область #школа #село #новини #інформація #сільські школи #школярка #учениця #оптимізація шкіл
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...