• Головна
  • Бюджетний процес у ТГ: Депутати Білокоровицької громади продовжують навчання
ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ
13:32, 20 липня
Надійне джерело

Бюджетний процес у ТГ: Депутати Білокоровицької громади продовжують навчання

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ
Бюджетний процес у ТГ: Депутати Білокоровицької громади продовжують навчання

Участь депутатів у бюджетному процесі громади важко переоцінити, адже саме від них залежить формування кошторису, його пріоритетів та основні джерела надходжень.

Які є проблемні місця та сильні сторони участі депутатів у роботі над бюджетом громади, сьогодні говорили обранці Білокоровицької громади з експертами Житомирського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» під час семінару «Навчальна програма для депутатів Білокоровицької сільської громади: бюджетний процес в територіальній громаді».

Читайте також: На Житомирщині затримали 15-річну дівчину, підозрювану у вбивстві підлітка

Читайте також: В «Охматдиті» борються за життя хлопчика з Житомирщини з вогнепальним пораненням, якого доставили гвинтокрилом, — ФОТО

«Повноваження та ресурси громади – це ваші можливості змінювати свої території. Звичайно, що ресурсу буде недостатньо для одночасного розв’язання всіх проблем, але в цьому і полягає основне завдання депутатів – визначити пріоритети витрат, та шукати додаткові ресурси», - наголосив Василь Невмержицький, керівник Житомирського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Сьогодні учасники разом з експертами Георгієм Федоруком та Валерієм Мікулічем говорили про:

  • організаційно-правові засади бюджетного процесу в територіальних громадах;
  • формування дохідної та видаткової частини місцевого бюджету;
  • особливості міжбюджетних відносин та фінансові можливості громад;
  • особливості підготовки та прийняття рішення про місцевий бюджет.

«Мені складно звести всі ці дані до однієї зрозумілої картини. Ми бачимо загальні цифри бюджету, але туди входять різні складові. Крім того, у процесі ми маємо ці цифри та наші рішення роз’яснити мешканцям громади. Тому такі навчання допомагають нам побачити ці закономірності та нюанси, щоб прийняти правильні рішення», - наголосила Лариса Ліпка, депутатка Білокоровицької сільської ради.

Депутати пройшли другий етап навчання, далі їх чекатиме ще два семінари. На Житомирщині Програма відібрала дві команди депутатів для таких навчань, окрім Білокоровицької сільської ради це Брусилівська селищна рада.

Читайте також: У Житомирі вперше відбудеться Фестиваль повітряних куль «Монгольф’єрія»!

Читайте також: Вогнепальне поранення 9-річного хлопчика на Житомирщині: поліцейські затримали причетного, — ФОТО, ВІДЕО

«Сьогодні інформація про бюджет доступна для кожного. Є десятки ресурсів, які допоможуть вам зібрати інформацію про фінанси громади без запитів та реєстрацій. До прикладу, сайт 007.org.ua містить всі дані про витрати сільської ради із назвами та даними контрагентів. Крім того, на сайті є можливість побачити аналітичні дані про грошові потоки. Можливості є варто лише їх використовувати», - наголошує Георгій Федорук, радник з питань місцевих фінансів та управління Житомирського регіонального офісу Програми.

#децентралізація #актуальні #питання #обговорення #всеукраїнська нарада #житомирщина #житомирська #область #новини #інформація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...