КРИМ
12:49, 22 липня 2021 р.
Надійне джерело
Як Москва проблему з водозабезпеченням в Криму вирішує
КРИМ
Вже котрий рік Україна веде боротьбу з російським агресором. Найстрашніша ціна в цій боротьбі – людські життя!
Донбас, Крим — ці два питання є болем для України. А між тим страждають і гинуть люди (і військові, і мирне населення). Ціною власного здоров’я та життя вони борються за українські території, за спокій та мир своєї держави, своїх співвітчизників.
Читайте також: На Житомирщині затримали 15-річну дівчину, підозрювану у вбивстві підлітка
Довідка.З 14 квітня 2014 року до початку лютого 2021 року, наприклад, від бойових дій на Донбасі постраждали або загинули від 42 до 44 тисяч людей. Лише цьогоріч, на жаль, там загинуло 50 наших військових.
Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на Управління верховного комісара ООН із прав людини.
Так, внаслідок війни загинуло від 13 100 до 13 300 людей. Із них 3375 цивільних осіб, приблизно 4150 українських військових та приблизно 5700 бойовиків.
Крім того, з початку бойових дій на Донбасі поранили 29 500–33 500 людей. Із них від 7 до 9 тисяч цивільних, 9 700-10 700 українських військових та 12 700-13 700 бойовиків.
Лише від початку цього року на Донбасі вже загинули 50 українських військових.
Звісно ж, не можна лишатися осторонь проблем! Зокрема, з приходом окупаційної російської влади не минає й року без якихось проблем, чи трагедій на тому ж таки півострові. Зокрема, цього разу мова піде про водозабезпечення в Криму. Ще з 2014 року ця проблема гостро стоїть для кримчан!
Президент Росії, зокрема, розпорядився й про перерозподіл коштів з держбюджету, аби вирішити це питання. Та, очевидно, виділені кошти були вдало «розподілені» між чиновниками. Чому така думка виникає? Все дуже просто! За всі ці роки проблему з водозабезпеченням в Криму так і не вирішили. А минуло вже, на хвилиночку, 7 років!
Втім, нещодавні аномальні опади показали, що російській окупаційній владі варто діставати бубен, «шаманити» та уповати на вищі сили, зокрема й на сили природи! Відомо, що влітку 2021 року (кінець червня, початок липня) в Криму були сильні зливи! Сильні настільки, що вони призвели до затоплення декількох міст на півострові!
Як зазначив Голова підконтрольного Росії Державного комітету меліорації та водного господарства Криму Ігор Вайль, опадів, що випали, вистачило, аби заповнити деякі водосховища водою.
З іншого боку, фахівець геоінформаційних систем Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку Сергій Гапон акцентує, що водою заповнено лише 4 з 15 наявних водосховищ!
За його словами, кримчанам вистачить води з цих водосховищ максимум лише на 1,5 роки. Це за умови, якщо вони споживатимуть за добу близько 300 тисяч кубометрів води.
Гапон зазначає, що попереду ще значна частина літа, тож рівень опадів має нормалізуватися! Втім засуха ще може дати про себе знати! А, отже, й проблеми з водою повернуться, бо ж вона почне випаровуватися!
До того ж, водосховища західних, східних та північних регіонів Криму все ще лишаються з критично малим рівнем води! Раніше ж ті водосховища поповнювалися водою з Північно-Кримського каналу. А це значить, що, ймовірно, постраждає урожай баштанних культур. Не забуваймо про те, що наразі в Криму заборонена меліорація.
Читайте також: У Житомирі вперше відбудеться Фестиваль повітряних куль «Монгольф’єрія»!
А тим часом громадські діячі, зокрема, активіст Павло Степанченко, додає, що хоча воду й почали подавати без перебоїв, але якість її все ж лишає бажати кращого. За його словами, перші 10 днів після повені ситуація взагалі була плачевною: з кранів місцевих жителів текла суцільна темна, руда, коричнева вода. Таку воду не можна було використовувати ані для посудомийок, ані для пральних машин.
Поступово ситуація все ж налагодилася – проблеми усунули. Нині вода вже є, її подають без перебоїв. Але пити її, за словами активіста, не рекомендується. Павло розповідає, що особисто він готує з неї їжу, але «сирою», так би мовити, її не п’є. Якщо набирати воду в стакан – вона здається на перший погляд чистою, але при наповненні ванни видно, що вода непрозора, має жовтуватий відтінок.
А ось у знайомих цього громадського діяча, які мешкають в приватному секторі, приміром, ситуація інша. Водозабір на Уч-Коші зруйнований. Туди потрапили пісок та каміння. Як результат – у людей взагалі два тижні немає води!
Резюмуючи все вищесказане, негода таки зіграла на руку Кремлю, окупаційній російській владі.
Але жахливо, що постраждали багато людей! Хтось залишився без житла, комунального забезпечення, транспортних засобів, а хтось травмувався, чи взагалі загинув. Та й наслідки затоплень так до кінця і не вирішені.
Отож, виходить, що проблема із водозабезпеченням в Криму вирішена з багатьма обмовками, виправданнями і лише до того часу, доки період засухи не продовжиться… Як ми й зазначали раніше, окупантам на певний час дійсно потрібно стати шаманами, щоб вирішити проблему з водою в Криму. По-іншому ж, очевидно, вони не можуть!
за матеріалами Ігоря Шевченка, myc.news
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:38
21 січня
ТОП новини
Оголошення
10:36, 16 січня
17:31, 24 січня
10:44, 20 січня
10:44, 20 січня
10:44, 20 січня
live comments feed...