• Головна
  • На Житомирщині представили художню виставку Олександри Панфілової «Філософська міфологія "Лісової пісні"»
ВИСТАВКА
17:07, 23 липня 2021 р.
Надійне джерело

На Житомирщині представили художню виставку Олександри Панфілової «Філософська міфологія "Лісової пісні"»

ВИСТАВКА
На Житомирщині представили художню виставку Олександри Панфілової «Філософська міфологія "Лісової пісні"»

Під час Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» в краєзнавчому музеї відбулася презентація художньої виставки Олександри Панфілової «Філософська міфологія «Лісової пісні» Лесі Українки» до 110-річчя написання драми-феєрії.

Читайте також: Пережила і голод, і війну: у Житомирській області ще одна довгожителька відзначила 90-річний ювілей!

Читайте також: У Житомирі на автівку чоловіка впав шматок бетону

Дана виставка потрапили до Новограда-Волинського завдяки багаторічній співпраці музею з Кременецько-Почаївським історико-культурним заповідником.

Авторка робіт - Олександра Панфілова - живе та працює в Кременці (де була в гостях у своєї подруги Мані Биковської і сама Леся Українка), вона кандидат мистецтвознавства, доцент Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка. Авторка понад 30 наукових праць, в тому числі монографії з культурознавчих тем та проблем краєзнавства. Працює у техніках олійного та акварельного живопису, розпису на склі. Бере участь у щорічних звітних виставках, Всеукраїнських та Міжнародних пленерах, вернісажах, фестивалях, симпозіумах, міжнародних проектах.

В своїй творчості Леся Українка нерідко зверталася до античних образів, але звичайно, обов’язковим для неї була і фольклорна творчість рідного українського краю. Найвищим мистецьким здобутком Лесі Українки вважається драма-феєрія «Лісова пісня», в якій вона закликає зберегти у серці те, «що не вмирає». Драма-феєрія є одним із перших прообразів фентезі в українській літературі.

Драма викликає постійний інтерес живописців, графіків, скульпторів. Так, до цієї теми звернулася і Олександра Панфілова. Техніка виконання: розпис на склі олійними фарбами та тушшю. За основу під скло взято тонований картон, який створює кольорове тло.

Виставка складна, філософськи наповнена дивовижними футуристичними образами, що тісно пов’язані з міфологічними уявленнями наших предків.

Олександра Панфілова:

«Загалом і в олії, і в акварелі, і на склі люблю зображати закинуті садиби, сади, покручені дуплисті старі дерева, сухі гілки, високі трави, у них легко помітити щось непомітне, щось цікавіше, ніж просто реалістичне відтворення. Навчитися помічати прекрасне в несподіваних речах – цікаво та корисно. У задумах є ідея і надалі розвивати цю тему. Прозоре скло завжди зберігає легкість і дзвінкість барв, стає ще яскравішим у поєднанні з фабрами і тлом. У ньому легко і органічно можна поєднати казку і правду, фантазію і реальність».

Виставка працюватиме протягом усіх днів «Лесиних джерел» - 23-25 липня 2021 року.

Усіх охочих запрошують до перегляду.

Джерело: Новоград-Волинська міська рада

Читайте також: Україну накриє щільна пилова хмара з Сахари!

Читайте також: У Житомирі побудують патронний завод

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виставка #житомирщина #житомирська #область #олександра панфілова #фото #новини #інформація #світлини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...