• Головна
  • На Житомирщині інвестори відновлять сумнозвісний свинокомлекс, приберуть до рук дорогу, реконструюють табір?
ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ
18:40, 26 липня 2021 р.
Надійне джерело

На Житомирщині інвестори відновлять сумнозвісний свинокомлекс, приберуть до рук дорогу, реконструюють табір?

ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ
На Житомирщині інвестори відновлять сумнозвісний свинокомлекс, приберуть до рук дорогу, реконструюють табір?

Підготовка до пленарного засідання липневої сесії Малинської міської ради, як власне і зібрання депутатів у великій залі адмінприміщення минулого тижня, були, як ніколи, напруженими і занадто гарячими, як і спека навкруги.

Зокрема, обранці ОТГ скурпульозно розглядали надважливі земельні питання, які зачеплюють інтереси мешканців різних куточків малинської громади, суттєво впливаючи на якість їхнього життя. До того ж нарешті несміливо, але таки взялися за наповнення місцевої скарбниці, звернувши увагу на занадто мізерні надходження від окремих орендарів сільгоспнаділів. Висновки невтішні — збитки за час зволікання посадовців, у тому числі попередньої районної і сільських влад становлять сотні тисяч гривень. І невідомо, що буде далі — після остаточних вердиктів фахівців із інвентаризації ця сума, схоже, зросте на мільйони гривень.

Уже на цій сесії депутати «виставили рахунки» аграріям, які захопили значно більші наділи, ніж мали б обробляти, відповідно до укладених договорів оренди. Зокрема, понад 230 гектарів лишків виявили на полях, що переорює «Городок-Агро» — товариство має внести в міську казну 606,8 тисячі гривень. Дещо менші суми для відшкодування збитків нараховані декільком іншим сільгоспвиробникам. Так, «Хмільник-Агро» повинне компенсувати громаді 128 тисяч гривень, «Корона-Сервіс» — 138 тисяч, «О.Т.К.» — 20 тисяч гривень. І це лише початок наведення порядку в ОТГ.

Також під час розгляду нових ставок податків (оренди) виявилися значні розбіжності у вартості землі по різних сільських радах. У одних селах бізнесмен, що має пилораму чи кар’єр, приміром, сплачує земельний податок у сумі 10 000 гривень, а в іншій — за рівнозначну ділянку утричі більше. Відтак, за пропозицією профільного заступника мера Павла Іваненка, депутати ухвалили рішення про проведення нормативно-грошової оцінки земель у Вишівському, Морозівському, Ворсівському, Малинівському, Горинському, Нововороб’ївському, Луківському старостинських округах, де вона не оновлювалася з 2013-2014 років. За винятком, до речі, кар’єрів, що перебувають у власності одного із депутатів «Нашого краю». Адже нещодавно він самостійно замовив документацію, яку, проте, чомусь взяли до уваги на закритій позачерговій сесії мерії, внісши питання «з голосу» — на це зібрання, до слова, навіть журналістів ЗМІ пустили «з боєм», після нагадування очільникам законодавства про пресу, свободу слова і прозорість влади.

Читайте також: На Житомирщині протестували проти головного лікаря місцевої лікарні

Читайте також: До дитячого будинку-інтернату на Житомирщині перевели дівчинку, яка опинилася в складних життєвих обставинах

У Малині інвентаризація і зонування (відповідно до призначення) земель проведені декілька років тому, а тому вартість її немала, і, зрозуміло, значно вища за сільську місцевість. Відтак у місті всі ставки податків залишилися без змін. До речі, у пільгові категорії, звільнені від їх сплати, включили, крім передбачених Податковим кодексом, комунальні підприємства та одиноких батьків, які виховують дітей з інвалідністю.

Також депутати, зваживши на офіційні листи-роз’яснення Держгеокадастру, прийняли з державної у комунальну власність 96 ділянок за межами населених пунктів Малинської МТГ. Це рішення стало можливим завдяки утворенню ОТГ — об’єднана громада, згідно з чинним законодавством, має право розпоряджатися всією землею на своїй території, крім тієї, що перебуває у приватній власності. Влада сподівається, таке рішення зможе, зокрема, допомогти у протистоянні з бізнесменами, які планують відновити кар’єр на Калюжі. Адже тепер керманичі малинської громади мають всі підстави для розірвання договору оренди на ділянку, укладеному посадовцями ОДА на вкрай невигідних для ОТГ умовах два роки тому. Також депутати звернулися з клопотанням в Держгеонадра щодо списання корисних копалин з Городищенського родовища, що дасть змогу зняти його з державного балансу і узаконити рекреаційну зону.

Суперечку на профільній комісії та сесії міськради викликало питання відродження сумнозвісного Малинівського свинокомплексу, від якого дев’ять років поспіль сморід (через недотримання санітарних норм) стояв на всю округу. Адже утримували там понад 10 тисяч свиней, яких до того ж годували «хімією». Ні влада, ні громада не мали доступу до закритої ферми. Отож, зараз люди бояться повторення подібного. У селі обіцяють провести громадські слухання. Але вже наразі бізнесмени з ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ ТРОЇЦЬКИЙ» почали оформлення земельної документації і планують забрати у користування орієнтовно 9,5 гектара, разом із дорогою загального користування, попри те, що попередні власники володіли ділянкою, меншою майже на гектар. На цій сесії бізнесмени не отримали дозвіл на розробку проєкту землеустрою, оскільки рішення не набрало потрібної кількості голосів. Віднедавна за окремі земельні питання потрібно, щоб проголосувало 2/3 від складу ради. Отож, як роз’яснюють у мерії після з’ясування законодавчих змін, увесь блок, разом з питаннями приватного сектору, перенесуть на розгляд наступної сесії (P.S. — на наступній позачерговій сесії питання про свинокомплекс за пропозицією міського голови відклали, щоб повернутися до розгляду після загальних зборів сільської громади. 

Тим часом у Пиріжках інша проблема. Аграрії хочуть відродити тваринницькі ферми, як вже зробили у Лумлі, надавши сельчанам десятки робочих місць. Проте, вимагають передати їм у власність зелені насадження та головне — дорогу загального користування на початку села, котра веде до гноєсховища. Але цим шляхом багато років користуються люди, добираючись до своїх домівок, й заборона проїзду може призвести до конфлікту. Відтак представник підприємців Василь Пісня зауважив, можуть знайти компроміс, «накатавши» шлях для сельчан з іншого боку, оскільки якщо залишити, як є — їм не дозволять завезти худобу. Згідно із санітарними нормами, комплекс повинен бути закритим. Водночас бізнесмени готові пристати на інші варіанти, зокрема, укласти договір сервітуту (щоб мешканці могли користуватися дорогою, яка по документах належатиме агрофірмі). Обговорять це на сходці села. На цьому поки що і розійшлися — депутати наголосили, все залежатиме від рішення загальних зборів сельчан, які мають визначитися, що для них важливіше: нові робочі місця чи зручна дорога до осель.

Читайте також: У Житомирі на автівку чоловіка впав шматок бетону

Читайте також: Пережила і голод, і війну: у Житомирській області ще одна довгожителька відзначила 90-річний ювілей!

Ще одне, але доволі сумнівне прохання, висловили депутатам представники житомирської пенсіонерки, на чиє ім’я одна із релігійних організацій викупила старі будівлі колишнього дитячого табору у Привітному. Нові власники розробили ДПТ (детальний план території), площею 14 гектарів, включаючи ставки, зелені насадження та інші зони відпочинку, і тепер просять дозволу дооформити ділянку, змінивши цільове призначення із земель промисловості (табір перебував на позабалансовому рахунку одного із малинських заводів) під рекреацію. Як пояснюють, мають інвестора, який вдихне нове життя у напівзруйновані будівлі. Проте, схоже, поки що самі не можуть чітко визначитися, що саме там буде. Спершу прибулі запевняли депутатів, хочуть відродити у Привітному зону відпочинку для дітей, потім заявили — там відкриється центр для проведення конференцій, бізнес-семінарів тощо. А згодом обмовилися — у процесі розбудови можлива зміна напрямку. Натомість, зауважили депутати, від цільового використання земель напряму залежить сума надходження у бюджет Малинської МТГ. Так, за зону рекреації (відпочинку) власники сплачуватимуть 45 тисяч гривень в рік, за промислове використання землі — понад 630 тисяч, комерційну діяльність (що, схоже, і планується на місці табору) — понад 2,6 мільйона гривень. Представники власниці плуталися у пропозиціях, через що не переконали депутатів. До того ж заборгували громаді кошти за користування ділянкою впродовж останніх трьох років. Отож поки що питання відклали на доопрацювання.

Чи вирішиться це та інші спірні питання на користь громади, дізнаємося найближчим часом.

Джерело: Малинські новини, Фейсбук

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#інвестори #житомирщина #житомирська #область #інвестиції #новини житомира #новини #інформація #новини житомирщини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...