• Головна
  • Легендарний баранівський фарфор: На Житомирщині анонсували вихід нової книги-каталогу
БАРАНІВСЬКИЙ ФАРФОР
10:20, 3 серпня 2021 р.
Надійне джерело

Легендарний баранівський фарфор: На Житомирщині анонсували вихід нової книги-каталогу

БАРАНІВСЬКИЙ ФАРФОР
Легендарний баранівський фарфор: На Житомирщині анонсували вихід нової книги-каталогу

У Житомирській області анонсували вихід нової книги-каталогу, де приділено увагу фарфоровій пластиці та посудним формам Баранівського фарфорового заводу.

У фокусі – творчість скульпторки Баранівського фарфорового заводу Валентини Покосовської, яка у 1950-1970-х рр. створювала пластику малих форм та розробляла проекти розпису посуду й подарункових виробів. На основі архівних джерел, раніше не задіяних дослідниками, вперше відтворено її біографію та укладено анотований каталог її робіт (136 найменувань).

Творчість цієї художниці в такому об’ємі та виданні презентується вперше. Уточнено назви і датування робіт. Більшість творів уводиться до наукового обігу вперше. Серед них – не лише власноруч та у співавторстві створені скульптури, а й спроектовані іншими скульпторами заводу вироби. Окрім улюбленої багатьма колекціонерами скульптури ви знайдете продукцію Баранівського фарфорового заводу - сервізи, подарункові вироби, повсякденні набори, створені Іваном Величко та Іваном Віцько, Дмитром Гочем та Андрієм Дібровою, Миколою Назаренко та Володимиром Спицею, живописне оздоблення для яких проектувала Валентина Покосовська.

Твори В. Покосовської випускалися на фарфорових заводах смт. Баранівка (Житомирська обл.) та м. Полонного (Хмельницька обл.), експонувалися навсесоюзних, республіканських і закордонних виставках, зберігаються в провідних музейних колекціях України та приватних збірках.

При підготовці каталогу проаналізовані зібрання п’яти музеїв та п’яти архівних установ. В ілюстративному ряді (130 кольорових та ч/б фото) представлено вироби, в тому числі і авторські, з колекцій Відділу музейних цінностей фарфору Баранівського історико-краєзнавчого народного музею, Національного музею українського народного декоративного мистецтва та приватних зібрань, архівні фото з приватних та чотирьох державних архівів.

Альбомний формат, повнокольоровий цифровий друк, м’яка ламінована обкладинка з клапанами, 120 сторінок. Українською та анлійською мовами. Книга виходить друком вже на початку серпня. Всі, хто зацікавлений, може сповістити в мессенжер.

Резюмуючи все вищесказане, додамо тільки, що багато хто з мешканців Баранівщини були б раді, якби цю галузь все ж відновили в цьому куточку Житомирщини. Миж добре знаємо, як славився фарфор Баранівського заводу. Чому б дійсно не відновити цю галузь… Гарна «духовна їжа» для роздумів.

Допис в мережі Фейсбук, а конкретніше у спільноті місто Баранівка, опублікувала користувачка Олена Корусь. Вона ж є і авторкою цього видання.

Олена Корусь, «місто Баранівка, Фейсбук»

Легендарний баранівський фарфор: На Житомирщині анонсували вихід нової книги-каталогу, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #місто #новини житомира #житомирщина #житомирська область #чехія #україна #влада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...