• Головна
  • Знову запрацювали Кіноклуби Docudays UA при Житомирському РВ та філії Центру пробації в області
ЦЕНТР ПРОБАЦІЇ
13:31, 12 серпня 2021 р.
Надійне джерело

Знову запрацювали Кіноклуби Docudays UA при Житомирському РВ та філії Центру пробації в області

ЦЕНТР ПРОБАЦІЇ
Знову запрацювали Кіноклуби Docudays UA при Житомирському РВ та філії Центру пробації в області

11 серпня 2021 року модератори Кіноклубів Docudays UA при Житомирському районному відділі та філії Центру пробації у Житомирській області Ліна Бабич та Віталій Бабич організували спільний кінопоказ для співробітників сектору ювенальної пробації м. Житомира, Богунського, Корольовського і Житомирського районних відділів та обласної філії.

Тож «збірна» команда пробації Житомира переглянула стрічку «Перукарська воля» від режисерів Фінлі Претселла та Едріена МакДовалла з колекції Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA».

Уся тюрма готується до щорічного змагання з перукарського мистецтва серед ув’язнених. Учасники борються за головний приз, але думки Френсіса, теперішнього чемпіона, блукають деінде. Глядача втаємничують у мрії та прагнення деяких найнебезпечніших злочинців Шотландії, які знову й знову прокручують своє життя в голові, щодня підстригаючи інших засуджених.

Під час обговорення побаченого глядачі ділились своїми враженнями від фільму. Говорили про страхи і побоювання головних героїв стрічки та ймовірні шляхи, які привели їх до в’язниці.

Коли ж аудиторія стала розмірковувати над відкритим фіналом фільму і можливим майбутнім засуджених після їх звільнення, то припущення глядачів розділились. Частина з них вважала, що у звільнених налагодиться життя і вони сповна скористаються жаданою волею. Однак від пильного ока інших глядачів не сховались почуття розгубленості та апатії, які вже на волі потроху охоплюють головного героя фільму. Це наштовхнуло на роздуми про необхідність психологічної допомоги і засудженим, які звільняються, і їх родичам та близьким, з якими вони разом продовжують жити.

Відбувся у глядачів та модераторів і обмін думками про різницю режиму та умов тримання в пенітенціарних установах країн Західної Європи, зокрема тих, де відбуваються події фільму, та України. Ішлося, передусім, про їх вплив на поведінку засуджених та ефективність соціальної роботи з ними.

Крім того, Ліна Бабич розповіла співробітникам пробації про співпрацю підрозділу з ГО «Докудейз» та позитивний досвід реалізації Кіноклубом Docudays UA при Житомирському районному відділі адвокаційного проекту «Документальне кіно як інноваційний метод роботи пробації».

Тож подальша розмова була про те, чи зачіпає переглянутий документальний фільм проблеми, які є у житті суб’єктів пробації, і чи є вони їхніми криміногенними потребами, що можуть призвести до вчинення повторних правопорушень.

Модераторка Кіноклуб Docudays UA - Житомирський РВ філії Центру пробації звернула увагу колег на те, як перегляд документальних стрічок дозволяє мобілізувати до роботи із клієнтами пробації представників партнерських організацій та волонтерів, поліпшити їх комунікацію та досягати гарних результатів.

Підсумовуючи зустріч, модератори кіноклубів при філії та її підрозділі закликали своїх колег скористатися у своїй роботі із засудженими тими інструментами, які дають перегляд та обговорення документальних фільмів з колекції Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA».

Філія Центру пробації в Житомирській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#центр пробації #житомирщина #житомирська #область #поліський університет #національний #новини #інформація #укладання договору
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...