• Головна
  • У Житомирській області виявили хімічно небезпечну ляльку
ДСНС
19:20, 13 серпня 2021 р.
Надійне джерело

У Житомирській області виявили хімічно небезпечну ляльку

ДСНС
У Житомирській області виявили хімічно небезпечну ляльку

Фахівцями управління захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області проведено планову перевірку характеристик продукції,за видом дитячі іграшки, відповідно до вимог чинного законодавства та Секторального плану державного ринкового нагляду на 2021 рік.

У Житомирській області виявили хімічно небезпечну ляльку, фото-1

В ході планового заходу, у фізичної особи – підприємця в червні місяці 2021 року здійснено відбір зразків продукції для проведення їх експертизи (випробувань), в ДП «Укрметртестстандарт» на предмет відповідності продукції вимогам нормативно – правових актів стосовно безпеки для життя, здоров’я та майна споживачів і навколишнього природнього середовища, а саме:

  • - Іграшка Лялька FROZEN, артикул 2021-14, ш/код 6 903317273638, дата виготовлення 2020р.
  • Вище зазначена продукція потрапила на відбір зразків тому, що не відповідала вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого ПКМУ від 28.02.2018р. № 151., не мала відповідного маркування, а саме: на етикетці та пакуванні якої відсутня супроводжувальна інформація стосовно найменування та адресних даних виробника, імпортера;
  • не зазначено торгівельну марку;
  • не нанесено позначення типу, номера партії, серійного номера.

ДП «Укрметртестстандарт» було проведено випробування вищезазначеної іграшки та встановлено, що наданий для дослідження зразок іграшки містить наступні дефекти: за показниками хімічної безпеки (масова частка біс(2-етил-гексил) фталату (DEHP)) становить 7,49 при встановленої нормі 0,1, аотже не відповідає вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 р. № 151 (Додаток 2, п.17) (REGULATION (EC) No 1907/2006 OF THE EUROPEN PARLAMENT AND OF THE COUNCIL of 18 December 2006 concerning the Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals (REACH)).

На підставі розробленого органом ринкового нагляду, сценарного плану ймовірності виникнення ризику встановлено, щоіграшка Лялька FROZEN, артикул 2021-14- становить високий рівень загрози.

Інформацію щодо розповсюдження іграшки, яка становить високий рівень загрози внесено до Національної інформаційної системи державного ринкового нагляду Держпродспоживслужби України .

До уваги споживачів: фталати підвищують ризик розвитку проблем репродуктивної сфери і формування гормонозалежної пухлинної трансформації. Вони є фактором генезису цукрового діабету, ожиріння і асоціюються з респіраторними захворюваннями, різними імунодефіцитними станами, алергією, бронхіальною астмою.

Розповсюджувачу дитячої іграшки видано рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів шляхом заборони надання продукції на ринку, у термін передбачений законодавством, шляхом перерахування коштів до Державного бюджету суб’єктом господарювання відшкодовано витрати пов’язані з проведенням експертизи у сумі 10 970, 00 грн.

Як вберегтися від придбання небезпечних іграшок⁉️

  • знак відповідності має наноситися на іграшку, прикріплену до неї етикетку (ярлик) або пакування та бути видимим, розбірливим і незмивним. Якщо іграшка дрібна або складається з дрібних частин, знак відповідності може наноситися на етикетку (ярлик) або супровідну листівку;
  • іграшка повинна мати інструкцію та інформацію щодо безпечності, складені згідно з вимогами закону про порядок застосування мов;
  • якщо Ви не знайшли маркування, то є велика ймовірність того, що ця іграшка є нелегальною, тому такий товар краще не купувати;
  • на іграшці має зазначатися вік дитини, якій вона призначена, з коротким поясненням небезпеки;
  • слід уникати пластмасових іграшок, покритих фарбою чи лаком,- вони можуть відшаровуватися та потрапляти на руки та до ротової порожнини дитини.

За українським законодавством усі іграшки для дітей до 14 років підлягають обов'язковому декларуванню, згідно з Технічним регламентом безпеки іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2018р. № 151.

Джерело: Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лялька #житомирщина #житомирська #область #вогнеборці #небезпечна лялька #новини #інформація #хімічна лялька #хімічна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...