• Головна
  • Як розрахувати водостічну систему?
Новини компаній
17:35, 1 вересня 2021 р.

Як розрахувати водостічну систему?

Новини компаній

Грамотний розрахунок водостічної системи передбачає точне дотримання регламенту. В першу чергу потрібно щоб загальна довжина ринви дорівнювала довжині ската покрівлі. Перед покупкою всіх елементів конструкції слід врахувати їх точну кількість, попередньо провівши розрахунок водостоку з урахуванням плану фасаду та покрівлі. Для цього потрібно:

  • Виміряти висоту стін будівлі або відстань від початку фасаду до карниза.
  • Від отриманого значення відняти висоту стояка — відстань, потрібну для монтажу коліна зливної труби. Зазвичай вона дорівнює 30 см.
  • Визначити точний розмір кожного ската покрівлі.
  • Виміряти площу схилу даха.
Як розрахувати водостічну систему?, фото-1

Якщо значення площі кожного ската різні, потрібно вибирати ринви та труби з різним перерізом для кожної сторони будівлі. Для даху складної конфігурації краще розрахувати площу кожної фігури окремо. Точний розрахунок гарантує якісний результат та спрощує підбір всіх елементів водостічної системи.

Вибираємо розмір водостоку

Розмір водостічної системи являє собою діаметр ринви та стояка. Наприклад, маркування водостічні системи 150 * 100 мм означає, що діаметр ринви становить 150 мм, а вертикального зливу - 100 мм. Така розмітка спрощує вибір перехідників та фіксаторів.

Вибір розміру окремих елементів залежить від:

  • площі даху та кута його нахилу;
  • кількості точок збігу води та їх розташування.

Стандартна довжина ринви та вертикального зливу — 3-4 метри. Діаметр жолоба 9-19 см, злива — 7,5-10 см. При розрахунку вертикального водовідведення слід враховувати площу схилу даху та діаметр труби, беручи до уваги Державні будівельні норми України.

На що звернути увагу при виборі водостічної системи?

Всі отримані значення при розрахунку водостоку потрібно фіксувати в плані. При недостатній кількості стояків або неправильно підібраних розмірах труб та ринв водостічна система не буде справлятися зі своїм призначенням. Через деякий час в трубах та ринвах накопичується сміття, бруд, пил та опале листя, які потрібно прибирати, щоб уникнути утворення засмічень.

В Україні особливою популярністю користується водостічна система з пластику. У порівнянні з іншими моделями вона не вимагає особливого догляду, регулярного фарбування та додаткової обробки. Крім того, пластик не піддається корозії, що значно збільшує термін експлуатації водостоку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...