• Головна
  • Житомирський бізнес чекає зростання податків
11:40, 22 травня 2013 р.

Житомирський бізнес чекає зростання податків

Міжнародний валютний фонд вважає, що Україні потрібно скоротити кількість груп спрощенців і підвищити для них податки. Відповідні рекомендації містяться у звіті фахівців фонду з бюджетних питань, пише Forbes.ua.

Зокрема, фахівці МВФ вважають занадто низьким розмір податків в першій і другій групі. До першої категорії віднесені фізичні особи, які торгують на ринках або надають побутові послуги населенню, не мають найманих працівників, з оборотом до 150 тис. грн. на рік; до другої - підприємці, які працюють у ресторанному бізнесі або надають побутові послуги населенню, мають не більше 10 найманих працівників, з оборотом до 1 млн. грн. на рік. Перші платять податок у розмірі 1-10% від мінімальної зарплати, другі - 2-20% залежно від регіону.

У фонді також радять скоротити кількість підприємств, які можуть працювати у другій і третій групах (до третьої категорії віднесені фізичні особи-підприємці, які мають не більше 20 найманих працівників, з обсягом доходу не більше 3 млн. грн. на рік), за допомогою посилення вимог для них, а четверту і п'яту групи взагалі ліквідувати.

До четвертої групи можуть входити юридичні особи з оборотом до 5 млн. грн. і кількістю працівників до 50 осіб. Їх обкладають податком з обороту в розмірі 3% для платників ПДВ і 5% - для тих, хто його не платить. До п'ятої групи належать фізособи-підприємці з оборотом до 20 млн. грн. і персоналом до 20 чоловік. Вони платять 7 і 10% податку з обороту, залежно від сплати ПДВ. До шостої групи входять підприємці-юрособи з оборотом до 20 млн. грн. і персоналом до 50 чоловік. Вони також платять 7% або 10%.

Нагадаємо, що під час ухвалення Податкового кодексу спрощену систему намагалися скасувати, що призвело до масових протестів підприємців. У результаті систему залишили, поділивши спрощенців на чотири категорії, до яких в середині 2012 року додали ще дві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...