• Головна
  • «Лікарі без кордонів» закликають надавати психологічну і соціальну підтримку пацієнтам із туберкульозом
ЛІКАРІ БЕЗ КОРДОНІВ
16:40, 16 вересня 2021 р.
Надійне джерело

«Лікарі без кордонів» закликають надавати психологічну і соціальну підтримку пацієнтам із туберкульозом

ЛІКАРІ БЕЗ КОРДОНІВ
«Лікарі без кордонів» закликають надавати психологічну і соціальну підтримку пацієнтам із туберкульозом

ЖИТОМИР, УКРАЇНА – Люди з мультирезистентним туберкульозом мають перешкоди для завершення лікування. Багато із них не можуть працювати, вони ізольовані і стигматизовані. У п’ятницю, 16 вересня, міжнародна медична гуманітарна організація «Лікарі без кордонів» (MSF) бере участь у національній конференції щодо туберкульозу. Наш виступ – про те, як психологічна та соціальна підтримка допомагає поліпшити стан пацієнтів. Завдяки їй більша кількість людей може одужати.

Читайте також: У Житомирській області розбився легкомоторний літак, — ВІДЕО

Читайте також: На Житомирщині поліція розшукує безвісно зниклу 25-річну дівчину

З 2018 року «Лікарі без кордонів» співпрацюють із Житомирським обласним протитуберкульозним диспансером. У ньому впроваджують коротші схеми лікування (9-12 місяців замість 2 років). Пацієнти приймають нові ліки – бедаквілін і деламанід, і можуть більшість часу лікуватися удома. Результати показують: мультирезистентний туберкульоз можна вилікувати за коротший період. Та одужати можливо лише приймаючи ліки, а це буває складно.

«Я знаю, що треба приймати ліки, але я відчуваю втому. Інколи є запаморочення», – каже 61-річний Дмитро Карпюк*. Через стигму, психологічну напругу і соціальні проблеми пацієнти можуть припинити приймати ліки. Так вони не зможуть одужати і є ризик того, що в їх організмі розвиватимуться нові лікарсько-стійкі штами туберкульозу.

«Мета повністю викорінити туберкульоз залишається недосяжною через багато факторів. Серед них і те, що пацієнти недостатньо дотримуються режиму лікування», – каже психіатр «Лікарів без кордонів» Ірина Якимук. «Проблеми із психічним здоров’ям є однією з багатьох причин. Вживання алкоголю, наркотична залежність, психологічні проблеми, такі як депресія, самостигматизація, ізоляція, так само як і психічні проблеми, негативно впливають на дотримання режиму лікування».

Допомога із вирішенням соціальних проблем також є важливою. Пацієнт Дмитро Карпюк каже: «Коли мене виписали із лікарні, в MSF потурбувалися про дрова для мене на весь зимовий період. Ця допомога була дуже корисною, бо у холодну пору року у кафе менше відвідувачів і менше грошей. Були ще інші витрати».

Читайте також: У зоні проведення ООС загинув морський піхотинець з Житомирської області, — ФОТО

Читайте також: Блогер з Бердичева здійснив дитячу обіцянку – подарував мамі автомобіль, довівши її до сліз — ФОТО, ВІДЕО

«Лікарі без кордонів» разом із Житомирським диспансером впроваджували пацієнт-орієнтовану модель лікування. Результати показали, що менше людей перервали лікування (4%, середній показник в Україні – 5,3%). Більше пацієнтів завершили лікування (у 2019 році: 74%, середній показник в Україні – 53%). У 80% пацієнтів, що мали психологічний стрес, симптоми депресії зменшились після 9 місяців лікування. Це – завдяки психологічній підтримці.

Побороти мультирезистентний туберкульоз можна лише після повного курсу лікування. «Лікарі без кордонів» закликають зацікавлених сторін у сфері охорони здоров’я в Україні включити психологічну і соціальну підтримку до програми лікування. Так більше шансів, що пацієнтам стане краще, а туберкульоз в Україні буде зупинений.

*Ім’я змінене на прохання пацієнта

Довідка. «Лікарі без кордонів» почали працювати в Україні 1999 року. Це були проєкти з протидії ВІЛ/СНІДу та лікування мультирезистентного туберкульозу у пенетенціарних закладах Донецька та Дніпра. З 2014 року ми допомагаємо людям, що постраждали від конфлікту на сході України (особливий фокус – на Донецькій області). З 2018 до 2020 «Лікарі без кордонів» також лікували пацієнтів із гепатитом С у Миколаєві. Тепер цей проєкт завершений, нашу діяльність продовжують місцеві органи охорони здоров’я. 2020 року «Лікарі без кордонів» розпочали новий проєкт. Це протидія ВІЛ у Луганській області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лікарі без кордонів #житомирщина #житомирська #туберкульоз #хвороба #захворювання #хворі на туберкульоз #допомога #підтримка #новини #інформація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...