ТЕЦ
09:00, 21 вересня 2021 р.
Надійне джерело
У грудні у Житомирі розпочне роботу нова ТЕЦ на біомасі
ТЕЦ
Нову ТЕЦ на біомасі у Житомирі планують ввести в експлуатацію у грудні. Обладнання змонтовано, і вже проводяться процедури для запуску системи у робочий режим. А технологічний процес отримання енергії буде унікальним для України.
«Наразіналаштовується електронна система, заповнюється технологічними носіями - термомаслом, силіконом, рідиною.. Потому – перевірка системи, сушка котла, запуск теплообмінника, холодний і гарячий цикл турбіни….Цезайме 2 чи 3 місяці… Плануємо, що у грудні у повному обсязі введемо її в експлуатацію», - розповідає сьогодні Дмитро Рогожин, директор КП «Житомиртеплокомуненерго».
Термодинамічна установка органічного циклу Ренкіна комбіновано вироблятиме тепло та електроенергію. Її потужність - 1,2 МВт електричної та 7,1 МВт теплової енергії. ТЕЦ зможе забезпечити теплом 60 тис. кв. м. площі. До того ж установка цілодобового циклу дасть можливість будинкам на вулицях Малікова, Проспект Миру та Вільський Шлях отримувати гарячу воду цілодобово.
«Паливо подається до камери згорання, де є три контури – сушка, догорання, горіння і вигорання.Газ, який нагрівається до 1000 градусів, подається в масляний котел, він нагріває термомасло до 340 градусів, і це термомасло йде до повітропідігрівача… Силіконовемасло стає паром, йде на турбіну, турбіну крутить, потім подається у паровидільний теплообмінник. Тут охолоджується, утворюється вода, і 5МВт теплової енергії подається на котельню. З котельні – до споживачів», - пояснює Петро Сергійчук, технічний директор КП "Житомиртеплокомуненерго".
Когенераційна установка з таким технологічним процесомкомбінованого виробництватепла та електричноїенергії- перша в Україні.
«Станція працюватиме в основному в автоматичному режимі,йдуже невелика кількість персоналу обслуговуватимуть систему. Два оператори контролюватимуть, як працює обладнання. Вантажник завантажуватиме паливо… Також на станції буде чотири зміни по дві людини на зміну, - каже Петро Сергійчук. Асервісне обслуговування обладнання проводитиме італійська компанія. Упродовж двох тижнів італійці проведуть навчання персоналу.
Паливо подаватиметься в автоматичному режимі за допомогою рухомої підлоги. На складі ж зберігатиметься щепа на три доби роботи станції.
Концепція нової ТЕЦ - «зелені» технології, зменшення викидів CO2 (викиди зменшаться до 12 650 тонн на рік), енергозаощадження (зменшення споживання електроенергії до 8050 МВт/год на рік). Місто також зменшить споживання природного газу до 6 326 854 нм3 на рік.
У КП зазначають, що отримали позитивний висновок від екологічної інспекції щодо впливу на довкілля. Житомиряни та працівники ТЕЦ зможуть в режимі реального часу спостерігати за кількістю атмосферних викидів: на території станції обладнають монітор для погодинної візуалізації викидів в атмосферу.
Окрім того, КП зможе отримати додатковий дохід та стримати ріст тарифів, бо місто меншою мірою залежатиме від зростання цін на енергоносії.
Такий важливий для міста об’єкт зводився за кошти Уряду Швейцарської Конфедерації у співфінансуванні з місцевим бюджетом. Вартість – близько 300 млн грн, з яких майже 100 млн – бюджет громади.
Джерело: сайт Житомирської міської ради
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:00
14 жовтня
15:25
14 жовтня
11:13
14 жовтня
11:00
14 жовтня
08:00
14 жовтня
18:50
11 жовтня
16:30
11 жовтня
11:14
11 жовтня
Оголошення
18:46, 13 жовтня
4
09:38, 8 жовтня
21:59, 6 жовтня
16
21:59, 6 жовтня
8
live comments feed...