• Головна
  • На обліку служби близько 15 тисяч безробітних, — Житомирський обласний центр зайнятості
ВЛАДА
15:38, 22 вересня 2021 р.
Надійне джерело

На обліку служби близько 15 тисяч безробітних, — Житомирський обласний центр зайнятості

ВЛАДА
На обліку служби близько 15 тисяч безробітних, — Житомирський обласний центр зайнятості

Перший заступник голови обласної ради Олег Дзюбенко взяв участь у засіданні територіальної тристоронньої соціально-економічної ради.

На початку засідання співголова ради, голова Федерації профспілок області Неля Паламарчук оголосила порядок денний:

  • Про співпрацю сторін соціального діалогу щодо забезпечення робочих місць і трудових гарантій в умовах кризи ринку праці, спричиненої світовою пандемією.
  • Про ситуацію на ринку праці області та заходи щодо реалізації механізму підтримки роботодавців та фізичних осіб – підприємців з числа суб’єктів підприємницької діяльності, які зупинили чи скоротили свою діяльність у зв’язку з карантином.
  • Взаємодія сторін соціального діалогу як необхідна умова розвитку соціально-трудових відносин, вирішення колективних трудових спорів в умовах кризи на ринку праці внаслідок гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом.

Читайте також: На Житомирщині допомоги потребує дівчинка, яку збив мотоцикліст та втік з місця аварії

Читайте також: У Житомирському медичному інституті розпилили газ — кількох дівчат забрала «швидка»

Участь в обговоренні питань взяли заступник голови обласної державної адміністрації, співголова ради Віктор Градівський, керівники департаментів ОДА, керівники обласних організації і установ, громадських організацій та роботодавці.

За словами Віктора Градівського, незважаючи на гострий період, наразі в області почався процес відновлення економіки та активізувався процес капіталовкладень як підприємствами області так і іноземними інвесторами. «У нас ніколи не було такого приросту капітальних інвестицій в 67%. Більше 30 млн доларів вкладено іноземними інвесторами в економіку області. Втім, серйозною проблемою наразі залишається тіньова економіка. Більше 100 тис. робочих місць за попередніми підрахунками знаходяться у тіні. Це величезний резерв для наповнення місцевих бюджетів та державного бюджету», - сказав Віктор Градівський.

Як зазначив, начальник управління Держпраці у Житомирській області Сергій Сечін, 20% працівників регіону оформлено без трудового договору.

Детально про ситуацію на ринку праці доповідав заступник директора Житомирського обласного центру зайнятості Віктор Зубрицький.

Так, у 2020 році на 30 % збільшилась кількість звернень до служби, на 20% зменшилась кількість працевлаштованих. З червня-липня 2021 року пішло значне покращення на ринку праці, у липні-серпні попит у вигляді вакансій зріс на 2900 запитів.

«Станом на сьогодні в області на обліку служби близько 15 тис. безробітних, це на 3 тис. менше ніж на початку року. Наразі у нас 5 претендентів на 1 робоче місце. 13700 осіб працевлаштувала цього року служба зайнятості, але це на 5 тис менше ніж у роки до пандемії. Це пов’язано зокрема з тим, що зменшилась кількість роботодавців, на 400 суб’єктів господарювання зменшено», - зазначив Віктор Зубрицький.

Крім того, за даними Пенсійного фонду наразі в області 242 тис. застрахованих осіб, а це на понад 6% менше ніж минулого року. 21 тис. осіб області працює за неповним робочим днем, що суттєво впливає на розмір заробітної плати.

Так, заробітну плату від 6 тис грн. до 15 тис грн. отримують 57% жителів області.

Найнижча заробітна плата в закладах харчування, торгівлі та сфері будівництва. Найвища – у добувній промисловості.

Члени ради заслухали доповідачів та надали ряд рекомендацій головам районних державних адміністрацій, міським, селищним, сільським головам та Управлінню Держпраці в Житомирській області.

Також рекомендації були надані Обласному центру зайнятості щодо налагодження та продовження співпраці з територіальними громадами для спільного вирішення питань розвитку та забезпечення постійної зайнятості їх жителів. А відділенню Національної служби посередництва і примирення в Житомирській області рекомендовано провести «круглі столи» з метою покращення рівня правової культури сторін учасників соціального діалогу.

Читайте також: На Житомирщині продавчиня знайшла на вулиці 2-річного хлопчика, якого ніхто не супроводжував

Читайте також: На Житомирщині трагічно загинув легендарний футболіст та тренер Леонід Копитко

Як зазначила голова Федерації профспілок області Неля Паламарчук, нарешті була відновлена робота тристоронньої соціально-економічної ради у Києві, діяльність якої буде направлена на налагодження діалогу працівників, роботодавців та влади через пошук компромісів.

«Ми маємо створити такі ради у кожному районі та кожній громаді області, тоді ми зможемо вийти на конструктив», - сказала Неля Паламарчук.

Підводячи підсумки засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, перший заступник голови обласної ради Олег Дзюбенко підкреслив, що обласна рада готова підтримати всі слушні зауваження учасників соціально-трудових відносин та долучитись до діалогу для вирішення нагальних питань.

Джерело: сайт Житомирської обласної ради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#робота #житомирщина #житомирська #область #центр зайнятості #працевлаштування #новини #інформація #новини житомира #новини житомирщини #обласний центр зайнятості
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...