• Головна
  • На Житомирщині змагались снайпери
16:04, 24 травня 2013 р.

На Житомирщині змагались снайпери

У Новоград-Волинському гарнізоні пройшли дводенні змагання між снайперськими парами, у яких взяли участь снайпери-гвардійці з двох частин гарнізону. Чотири пари снайперів – це одні з найвлучніших стрільців 30-ї окремої гвардійської механізованої бригади, ще дві – розвідники 54-го окремого гвардійського розвідувального батальйону.

Протягом двох днів дванадцятеро професіоналів змагалися на Ужачинському навчальному центрі – бригадному стрільбищі 30-ї окремої гвардійської механізованої бригади.

У перший день змагань все розпочалося з перевірки готовності снайперських пар до виконання завдань. Командир роти снайперів механізованої бригади гвардії капітан Олександр Кремезь, який керував змаганнями, перевірив екіпіровку, а також правильність укладки засобів матеріально-технічного забезпечення в рюкзаки. Одразу ж після цього одна за одною шість снайперських пар пройшли попарно смугу розвідника. Вогонь, постріли, вибухи й інші імітаційні засоби лише додали снайперам адреналіну й прискорили проходження ними цієї спеціальної смуги перешкод.

Після цього було перевірено знання й навички снайперів із військової топографії та медичної підготовки. Гвардійці виконували нормативи з обох дисциплін, зокрема, кожен із них продемонстрував своє вміння надавати першу медичну допомогу при вогнепальних пораненнях.

Наступним етапом змагань стало висування снайперських пар у вказані точки.

З місця, за допомогою радіостанцій старші пар вийшли на зв’язок із керівником, доповівши про виконання завдання закодованими даними. При цьому, рухаючись до визначених місць, кожна пара обирала маршрут руху самостійно – командування не знало, як саме дістанеться та чи інша пара до кінцевого пункту. Доповівши, снайпери висувалися до наступної вказаної точки, де відпрацьовували нормативи із захисту від зброї масового ураження.

Третій етап змагань полягав у знищенні мосту та контрольно-спостережного пункту умовного противника. Із цим усі шість пар також впоралися без проблем – давався взнаки досвід професіоналів.

Також у перший день змагань снайпери-гвардійці шукали й знаходили тайники, долали мінне поле. Але найголовніший іспит чекав на кожного з них у другий, заключний день змагань. Після ночівлі в лісі, під відкритим небом, снайперські пари отримали завдання непомітно висунутися у задані точки, зайняти на власний вибір позиції та спостерігати за визначеним об’єктом. Настала черга випробування, відомого кожному з них, як «непомітний постріл»...

Із інтервалами у часі у вікнах кожного з об’єктів починали показуватися цифри й літери. Один із снайперів кожної пари спостерігав, а другий – занотовував усе у картку вогню. Згодом, підготувавшись таким чином до виконання основної частини свого завдання, снайперська пара робила по одному пострілу убік об’єкту та відходили від нього.

На шостому етапі змагань снайпери демонстрували майстерність у своїй безпосередній кваліфікації – стрільбі. Отримавши по 12 набоїв, протягом тридцяти хвилин снайпери влучали у мішені – кільцеві М-05 на дальності 100 м, ті, що з’являлися на різних дальностях від 200 до 500 м, а також різні мішені, які рухалися. Стріляли з різних вогневих позицій лежачи, з упору та з окопу з руки. 10 залікових пострілів кожним із снайперів були зроблені на звання кращого снайпера.

Останнім, сьомим етапом змагань став відхід снайперських пар після виконання завдання. Із повною екіпіровкою снайпери виконували 5-кілометровий марш-кидок. Як і зазвичай у подібних випадках, заліковий час засікався по останньому військовослужбовцю в парі.

За результатами змагань кращою стала снайперська пара 30-ї окремої гвардійської механізованої бригади у складі гвардії старшого сержанта Олексія Тимощука та гвардії старшого солдата Василя Панченка.

Друге місто за підсумками змагань вибороли також військовослужбовці 30-ї омбр – гвардії молодший сержант Максим Богун та гвардії солдат Руслан Зеленюк. «Бронза» у запеклому змаганні дісталася також бригадним розвідникам-снайперам гвардії старшим солдатам Віталію Михайленку та Сергію Власову. Усіх переможців командир 30-ї окремої гвардійської механізованої бригади гвардії полковник Олександр Нестеренко нагородив пам’ятними медалями й почесними грамотами.

Як розповів старший офіцер відділу бойової підготовки управління 8-го армійського корпусу підполковник Ігор Столярик, за тиждень після гарнізонних змагань до Новоград-Волинського прибудуть снайперські пари з 72-ї окремої гвардійської механізованої бригади. Тоді відбудуться корпусні збори снайперів і змагання на кращу снайперську групу 8-го армійського корпусу.

Олексій Тригуб. Фото Тараса Греня

 

У Новограді-Волинському гарнізоні пройшли дводенні змагання снайперських пар

У Новограді-Волинському гарнізоні пройшли дводенні змагання снайперських пар



У Новограді-Волинському гарнізоні пройшли дводенні змагання снайперських пар

У Новограді-Волинському гарнізоні пройшли дводенні змагання снайперських пар
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...