• Головна
  • Оприлюднено текст Меморандуму, під яким підписалися мери Житомира, Львова і Дніпра
15:14, 5 жовтня
Надійне джерело

Оприлюднено текст Меморандуму, під яким підписалися мери Житомира, Львова і Дніпра

Оприлюднено текст Меморандуму, під яким підписалися мери Житомира, Львова і Дніпра

На засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр.

Меморандумом задекларовано шляхи вирішення більшої частини питань, піднятих рішенням Правління АМУ від 8 вересня 2021 року, для вчасного початку опалювального періоду 2021/2022 року та безперервного надання в населених пунктах України послуг з теплопостачання.

  • Так, Уряд і «Нафтогаз» до 15 жовтня 2021 року розблокують рахунки підприємств теплопостачання 59 населених пунктів, які наразі арештовані через заборгованість по сплаті за природний газ та його розподіл.
  • Передбачено зафіксовану ціну природного газу, що використовується виробниками теплової енергії для населення, у тому числі ОСББ/ЖБК, релігійних організацій, в розмірі 7 420 гривень за тис. куб.м (з ПДВ), а для бюджетних установ і організацій - 13659,63 гривень за 1000 куб.м (без ПДВ ). Зазначені ціни та визначені обсяги газу будуть діяти до 31 травня 2022 року (включно), до завершення цього опалювального сезону.
  • Громадам, у яких індекс податкоспроможності менше або дорівнює 0,9, починаючи з четвертого кварталу 2021 року, буде надаватися державна підтримка бюджетів територіальних громад, зокрема за рахунок субвенції на допомогу, що дозволить покрити не менше 80% дефіциту коштів місцевих бюджетів на підтримку підприємств теплопостачання.
  • Спрощено умови, відмінено авансові платежі для теплопостачальних компаній в договорах з НАК «Нафтогаз України», що зменшить витрати на виробництво послуг та дозволить стримувати тарифи на тепло і гарячу воду.
  • У Державному бюджеті України на 2022 рік погоджено збільшити частку ПДФО, що спрямовується до місцевих бюджетів територіальних громад (крім бюджету міста Києва) на 4%, але не менше 11 млрд грн додатково. Окремо передбачено забезпечення у державному бюджеті протягом 2021/2022 років достатнього фінансового ресурсу для виплати малозабезпеченим верствам населення житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

Меморандумом передбачено, що органи центральної влади, органи місцевого самоврядування та НАК «Нафтогаз України» докладуть максимум зусиль для ефективного та оперативного виконання передбачених домовленостей з метою вчасного початку опалювального періоду 2021/2022 року та його сталого проходження.

Текст Меморандуму тут

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#газ #тепло #Меморандум #мер #міський голова #ціна #ЖКГ #опалювальний сезон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...