• Головна
  • У Житомирській області працювала схема фальсифікації сертифікатів на іноземні авто Держспоживстандартом
09:41, 24 листопада 2010 р.

У Житомирській області працювала схема фальсифікації сертифікатів на іноземні авто Держспоживстандартом

Таким чином або приблизно таким чином розпочиналася історія про те, як службові особи випробувального центру, розташованого у м. Житомирі, проводили дослідження та видавали відповідні протоколи, на основі яких іншим державним підприємством оформлялись сертифікати відповідності для розмитення закордонних авто, фактично без огляду самих машин.

Як розповів начальник відділу УДСБЕЗ УМВС України в Житомирській області Анатолій Корчемлюк, товариство, відповідно до статутної документації, займалось проведенням випробувань та за їх результатами визначало відповідність транспортних засобів вимогам українських держспоживстандартів.

Однак, на таку діяльність і часу потрібно чимало, і праці затратить багато. Тож посадовці вирішили «полегшити» свої завдання. За бажанням клієнта і, певно, відповідну плату, така дрібниця, як випробування гальмівної системи авто, проходила віртуально. Себто лише на папері, втім й інші показники також були  випробувані умовно, тому що, як встановили оперативники, самі машини до Житомира навіть не приїздили, а майданчик для випробувань взагалі не використовувався.

Один з численних прикладів. 22 грудня минулого року кордон держави перетнули три тягача Volvo, умовно кажучи, зробили вони це у Львові. Цього ж дня подали заявку на отримання сертифікату відповідності у Києві та у Житомирі «пройшли» випробування. Уже за декілька годин (за які навіть подолати такі відстані не можливо, зважаючи на технічні характеристики тягачів) знову ж таки у Львові пред’явили необхідні документи для розмитнення транспортних засобів. Спідометри машин, які б мали проїхати понад тисячі кілометрів, зафіксували чомусь фактичний пробіг у 36 км. Можливо,  міста змінили своє географічне розташування?

Але й це ще не всі дива. Автомобілі отримали позитивний результат щодо відповідності лівостороннього розташування рульового керма, маючи при цьому кермо справа. Отак то.

Таким чином, продовжує Анатолій Іванович, лише упродовж минулого року випробувальним центром було видано близько 8 тисяч протоколів про випробування транспортних засобів з грубими порушеннями, за якими згодом видано сертифікати про відповідність іноземних автомобілів українським держспоживстандартам.

Наразі прокуратурою Житомирського району відносно посадовців товариства порушено кримінальну справу за ч.1 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем),  ч.1 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Як прокоментував заступник прокурора Житомирського району Андрій Лимар, наразі вирішується питання щодо ретельної перевірки всіх транспортних засобів, які проходили випробування на даному підприємстві, та у подальшому, за наявності ознак фіктивності, скасування їх державної реєстрації, сообщает Житомир.info.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...