• Головна
  • Народний депутат Партії Регіонов хоче переділити Україну. Житомир приєднати до Поліського регіону
15:15, 27 травня 2013 р.

Народний депутат Партії Регіонов хоче переділити Україну. Житомир приєднати до Поліського регіону

В Україні замість 24 областей може з'явитися вісім територіально-адміністративних утворень.
Адміністративно-територіальна реформа має бути серйозно продуманої, прорахованою і вельми тривалої за часом. І в основі її має бути відповідь на питання кінцевої мети територіальної реформи.

Існуюча сьогодні система адміністративно-територіального поділу та виконавчої влади вимагає кардинальної перебудови, пише у своїй статті для "Дзеркала тижня. Україна" член фракції Партії регіонів у Верховній Раді Сергій Гриневецький.

10277773m

 Він нагадав, що спроба зрушити з місця адміністративно-територіальну реформу була зроблена ще в 2005 році, але запропонована концепція викликала хвилю негативних емоцій, що про неї довелося забути на роки.

"Більше того, досвід показав - навіть згадка про кардинальні зміни, які зачіпають, насамперед, інтереси керівників обласних та місцевих владних установ і структур, може стати каталізатором невдоволення. А враховуючи той факт, що вибори в нашій країні проходять мало не кожні два- три роки, бажаючих знизити свої рейтинги шляхом навіть вкрай необхідною, але непопулярною серед місцевого чиновництва реформи, не так вже й багато ", - пише автор.

Однак сьогодні, за його словами, після тривалого затишшя проблематика реформування територіального устрою та місцевого самоврядування знову дуже актуальна.

Гриневецький наводить думку ряду вчених про те, що слід готуватися до здійснення кардинальної територіальної реформи, в результаті якої замість 24 невеликих областей з'являться вісім потужних територіально-адміністративних утворень.

У більш конкретному вимірі йдеться про такий територіальному розділі держави Україна: Автономна Республіка Крим; Донецький регіон (Донецька, Луганська області); Карпатський регіон (Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Закарпатська області); Київський регіон (Київська, Кіровоградська, Черкаська, Чернігівська області); Подільський регіон (Вінницька, Хмельницька, Тернопільська області); Поліський регіон (Волинська, Рівненська, Житомирська області); Придніпровський регіон (Дніпропетровська, Запорізька області); Причорноморський регіон (Одеська, Херсонська, Миколаївська області); Слобожанський регіон (Харківська , Сумська, Полтавська області).

"Саме така модель територіальної реформи, на думку вчених, забезпечить чітку вертикаль виконавчої влади, консолідує грошово-фінансові ресурси, в рази скоротить бюрократичний апарат і, отже, межі та наявний потенціал тотальної нині корупції. Завдяки такій територіальної оптимізації істотно зростуть інтенсивність і міцність внутрішньорегіональних зв'язків, значно зменшиться кількість депресивних регіонів, не будуть такими полярними розриви в соціально-економічному розвитку ", - підкреслює депутат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...