• Головна
  • Ukraїner дослідив, як ревіталізують завод «Електровимірювач»
ЕЛЕКТРОВИМІРЮВАЧ
16:30, 19 жовтня
Надійне джерело

Ukraїner дослідив, як ревіталізують завод «Електровимірювач»

ЕЛЕКТРОВИМІРЮВАЧ
Ukraїner дослідив, як ревіталізують завод «Електровимірювач»

Колись Житомир був потужним інженерним центром. Тут працювали масштабні підприємства, серед яких «Хімволокно», «Льонокомбінат», «Верстатуніверсалмаш», «Промавтоматика», «Автозапчастина». Зараз на їхніх місцях — житлові комплекси, торгові центри, автостоянки, склади чи просто руїни. «Електровимірювач» — чи не єдиний, який і зберіг частину виробництва, і став на шлях трансформації. Історію про нове життя житомирського заводу розповів Ukraїner.

Сьогодні «Електровимірювач» випускає електровимірювальні пристрої, навчальні набори для студентів вишів, шкільне обладнання для STEAM-лабораторій і кабінетів природничих наук, яке, до речі, теж експортують за кордон (зокрема в США). Серед іншого тут можна виготовити прототип свого продукту, взяти участь у кількаденній резиденції для роботи з електронною музикою, попрацювати за верстатом з різними типами матеріалів, знайти нове застосування застарілим деталям і приладам, створити крафтові аксесуари.

У планах — допомагати запускати якісне серійне виробництво, масштабувати локальний бізнес і запустити потужну освітню платформу для Житомира та України загалом. Такими амбіціями ділиться Андрій Чибуровський, генеральний директор та співвласник заводу. Разом з однодумцями, архітектором Романом Сахом та фандрайзеркою Вітою Базан, у приміщеннях колишніх лабораторій і складів вони розбудовують інноваційний парк «Вимірювач».

«Цей проєкт — не масштаб Житомира, це масштаб всієї країни. І якщо все, що ми задумали, збудеться — це буде якоюсь мірою унікальний проєкт і для Європи, для світу», — ділиться Андрій Чибуровський.

Головна особливість інноваційного парку — трансформація заводу в процесі створення «Вимірювача». З одного боку, йдеться про модернізацію заводського обладнання, з іншого — про створення лабораторій та інших активностей, які діють разом з промисловим виробництвом і не витісняють старе, а наповнюють простір новими сенсами.

Концепція створення інноваційного парку передбачає, що тут буде центр розвитку освіти, подієвий майданчик, дослідницький відділ, простори для роботи, зелені зони, готель, кафе. Завдяки подіям «Вимірювача», як-от резиденціям, люди з інших міст обмінюватимуться досвідом, хтось залишиться жити — і таким чином місто оновлюватиметься, розшириться його інтелектуальна складова.

Ревіталізація заводу «Електровимірювач» — це побудова нового соціально значущого простору з урахуванням наявних потужностей, можливостей простору для задоволення інтелектуальних, виробничих потреб містян і зацікавлених українців, іноземців. Команда «Вимірювача» прагне максимально зберегти все цінне, що є тут, доповнити чимось сучасним, що посилить цю цінність, і трансформувати її, переосмислити в щось нове.

«Не просто зробити швидкий сухий девелопмент, де просто все вичистити і заповнити новими комерційними площами, а зробити з якоюсь тяглістю історичною. І це така сама основна верхня лінія, а дальше нанизуються музична, освітня, мейкерська, виробнича теми», — додає Андрій Чибуровський.

Більше про ревіталізацію “Електровимірювача”: у відео Ukraїner.

Нагадаємо, Ukraїner — волонтерська медіаорганізація, яка у дослідницьких експедиціях відкриває справжню, несподівану, цікаву та автентичну Україну і презентує її у світі.

Автор — Ukraїner

Фотограф — Юрій Стефаняк

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#електровимірювач #житомирщина #житомирська #область #ukraїner #проект ukraїner #новини #інформація #електровимірювач у житомирі
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

ТОП новини
На Житомирщині лікарі обстежують та надають допомогу 11 школярам, які, ймовірно, скуштували «солодощі» з побутовою хімією
ПРИГОДИ
ТОП-5 місць для відпочинку взимку на Житомирщині
ТУРИЗМ
За незаконну порубку 157 дерев правопорушникам на Житомирщині доведеться сплатити понад 600 тис. гривень
ЕКОЛОГІЧНА ІНСПЕКЦІЯ
У Житомирі вже вп’яте за місяць «заміновують» торгові центри: чи виявили фахівці вибухонебезпечні предмети?
ПОЛІЦІЯ
Оголошення
live comments feed...