ЮНІ ДОСЛІДНИКИ
14:32, 28 жовтня 2021 р.
Надійне джерело
Винаходи юних дослідників Житомира: цього разу — сумка-холодильник від Максима Шатілова
ЮНІ ДОСЛІДНИКИ
Максим Шатілов вчиться в 11 класі Житомирської ЗОШ №30. Хлопець дуже любить досліджувати. З 8-го класу займається у гуртку «Основи науково-дослідницької діяльності» міського центру науково-технічної творчості, про який ми розповідали раніше.
Перше дослідження Максима пов’язане із багаторазовим використанням води на автомийці.
«Є три резервуари. В одному - зберігається вода. Після того, як помили машину, вода проходить через декілька фільтрів та потрапляє в другий резервуар, де осад спускається вниз, а вода залишається зверху. Потім по трубах вода потрапляє в перший резервуар, а осад - в третій. З третього резервуара - уже її вивозять», - коротко розповідає про своє перше дослідження хлопець.
Максим ще пропонує виготовити власноруч у домашніх умовах сумку-холодильник. Каже, її можна зробити з пластикового відра, легко та швидко, а головне – недорого. Для цього відро треба прикласти до каремату та вирізати два кола. Потім на дно відра приклеїти двосторонній скотч, далі - одне із кіл фольгою вгору. Після цього вставити каремат, притиснути його до стінок і обрізати на потрібній висоті. Приклеїти смужки скотчу на смужки відра. Далі шматочок каремату треба акуратно приклеїти до стінки відра та все щільно притиснути. На кришку - скотч та друге вирізане коло. Акумулятором холоду можуть слугувати дві маленькі пляшечки з льодом.
«Після того, як замерзла вода в пляшках, їх треба покласти на дно сумки. «У такій камері і можна зберігати все, що потрібно. Наприклад, квас чи морозиво, у спекотний день», - каже Максим. Щоб перевірити ефективність сумки-холодильника, хлопець провів декілька експериментів.
«Два шматочки льоду однакового розміру. Один з них я поклав на тарілку і залишив у кімнаті, інший - у сумку-холодильник. Через годину результат був такий: у сумці-холодильнику лід не розтанув, а в кімнаті розтанув».
Інший експеримент: поклав заморожене м'ясо на дно сумки-холодильника разом з двома пляшками води з льодом. Виміряв початкову температуру, а потім кожні 30 хвилин стежив за температурою упродовж трьох годин. Температура змінювалася: початкова становила -10,2; через 30 хв стала -9,9; через годину становила -8,6; через 1 год. 30 хв - -7, а через три години - -2,9.
Вдома Михайло користується саме такою сумкою. Каже, вона зберігає холод до 5 годин. На її виготовлення він витратив всього 130 грн, що значно дешевше, ніж у магазинах.
Публікацію створеноу рамках Днів сталої енергії у Житомирі.
Раніше ми повідомляли, що дев’ятикласник Михайло Шубін придумав для бабусі «сонячну кухню» та пропонує енергоощадливе освітлення фонтану на Польовій.
А житомирська школярка Анастасія Лукашенко пропонує отримувати енергію від соляних озер.
Джерело: сайт Житомирської міської ради
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
21:32
8 листопада
16:15
8 листопада
12:25
8 листопада
Від музейних колекцій до архітектурних памʼяток: як ЄС допомагає рятувати культурну спадщину України
Партнерський матеріал
09:00
7 листопада
16:35
6 листопада
Оголошення
10:15, 29 жовтня
19:28, 6 листопада
19:28, 6 листопада
10:15, 29 жовтня
19:28, 6 листопада
live comments feed...