• Головна
  • 340 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС можуть ще оздоровитись за рахунок державного бюджету у 2021 році
ЧАЕС
17:30, 28 жовтня 2021 р.
Надійне джерело

340 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС можуть ще оздоровитись за рахунок державного бюджету у 2021 році

ЧАЕС
340 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС можуть ще оздоровитись за рахунок державного бюджету у 2021 році

Про це повідомили сьогодні на розширеній колегії з питань соціального захисту населення. Участь у роботі колегії взяв перший заступник голови обласної ради Олег Дзюбенко, заступник голови ОДА Віктор Градівський, голови територіальних громад, керівник Департаменту соціального захисту населення ОДА та керівники територіальних підрозділів органів соціального захисту населення.

Забезпечення права пільгових категорій громадян на санаторно- курортне лікування передбачено:

  • за рахунок коштів державного бюджету за напрямом «Оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» і «Забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності та учасників АТО/ООС»;
  • за рахунок коштів обласного бюджету Програмою соціальної підтримки родин загиблих, померлих, зниклих безвісти учасників АТО/ООС та Героїв Небесної Сотні на 2021 рік і Програмою оздоровлення та відпочинку дітей на 2021-2022 роки.

Читайте також: У Житомирі дев’ятикласник придумав для бабусі «сонячну кухню» та пропонує енергоощадливе освітлення фонтану на Польовій

На 2021 рік за бюджетним напрямом «Оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастроф передбачено кошти у сумі 24 млн грн.

Оздоровленню у 2021 році підлягають лише громадяни, які подали заяву та відповідний пакет документів до 15 жовтня 2020 року. За станом на 28.10.2021 забезпечено путівками на санаторно-курортне лікування 2 190 осіб, 275 осіб вказаних категорій на звітну дату перебувають в санаторно-курортних закладах на лікуванні. Укладено договорів на загальну суму 21,3 млн грн.

За рахунок коштів державного бюджету до кінця року є можливість оздоровити приблизно 340 осіб вказаної категорії. Організація оздоровлення і відпочинку дітей здійснюється відповідно до рішення Житомирської обласної ради від 26.12.2020 № 29 «Про обласну Програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2021-2022 роки».

Обласною Програмою передбачена субвенція з обласного бюджету на проведення заходів з оздоровлення та відпочинку дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у дитячих закладах оздоровлення санаторного типу Житомирської області. Видатки на придбання путівок до дитячих закладів оздоровлення санаторного типу з обласного бюджету затверджені в розмірі 1 500 тис. грн.

Так, за рахунок зазначених коштів у 2021 році в дитячому оздоровчому закладі санаторного типу «Дзвіночок» КП ЖОЛСЦРЗ «Дениші» оздоровлено 125 дітей.

Крім того, на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій, виконавчих органах міських рад для санаторно-курортного лікування перебуває 461 особа з числа учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції і операції об’єднаних сил та членів їх сімей.

На 2021 рік в області з державного бюджету на санаторно-курортного лікування зазначеної категорії осіб передбачено 6,96 млн грн, з яких надійшло 5,7 млн грн.

За станом на 28.10.2021 структурними підрозділами з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій, міськвиконкомів укладено 372 договори для оздоровлення ветеранів війни в санаторно-курортних закладах України на загальну суму 5,3 млн грн ( 93% планових призначень), отримали дану послугу 315 осіб.

Крім того, з обласного бюджету за Програмою соціальної підтримки родин загиблих, померлих, зниклих безвісти учасників АТО/ООС та Героїв Небесної Сотні на 2021 рік, затвердженої рішенням обласної ради від 24.12.2020 №31, передбачено на санаторно-курортне лікування учасників АТО/ООС, Революції Гідності, родин загиблих, померлих, зниклих безвісти учасників АТО/ООС та Героїв Небесної Сотні 1,5 млн грн для 100 осіб у санаторно - курортних закладах області, визначених департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації.

Результатом роботи колегії стала напрацьована дорожня карта для громадян пільгових категорій, що мають бажання оздоровитись та отримати санаторно-курортне лікування.

ДОРОЖНЯ КАРТА

для учасників АТО/ООС на санаторно-курортне лікування за рахунок державної програми

В першу чергу, потрібно стати на облік в структурному підрозділі з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій, виконавчих органах міських рад.

Після цього потрібно подати документи (особисто або через уповноважену особу) до органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або за місцем обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту:

  • паспорт (копію та оригінал);
  • заяву на видачу путівки;
  • медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;
  • копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни та документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення (оригінал подається для перевірки);
  • копію військового квитка (за наявності).

Після цього працівники органів соціального захисту населення нададуть ґрунтовну консультацію щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням, ознайомлять із відповідним переліком санаторно-курортних закладів, які здійснюють лікування для вибору закладу і укладання тристороннього договору.

ДОРОЖНЯ КАРТА

на санаторно-курортне лікування ветеранів війни АТО/ООС за рахунок коштів обласного бюджету Програми соціальної підтримки родин загиблих, померлих, зниклих безвісти учасників АТО/ООС та Героїв Небесної Сотні на 2021 рік

Ветеран війни АТО/ООС або родина загиблого (померлого учасника АТО/ООС) звертається до сімейного лікаря для отримання електронного направлення на консультацію до лікаря за профілем захворювання.

Читайте також: Монополіст «Житомиргаз» всупереч позиції Уряду та Президента піднімає тариф за розподіл газу у 2,5 раза, - Сергій Сухомлин

Далі - оформлює медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о та проходить експрес-тест на COVID-19 у сімейного лікаря (результат тесту дійсний 72 години).

З пакетом документів (електронне направлення, медична довідка, результат експрес-тесту, паспорт, іден.код, пільгове посвідчення) звертається до реєстратури обласної поліклініки для оформлення відповідної медичної картки.

Після цього заявник звертається до каб. 221 (з 9-00 год. до 15-30 год) обласної поліклініки для отримання направлення на санаторне-курортне лікування.

Джерело: сайт Житомирської облради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#чаес #житомирщина #житомирська #область #аварія #ліквідація #новини #інформація #ліквідатори #оздоровлення #ліквідатор #новини житомира #програма
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...