• Головна
  • Парні кинджали — екзотичний сувенір в колекції житомирського краєзнавчого музею, — ФОТО
МУЗЕЙ
13:45, 2 листопада 2021 р.
Надійне джерело

Парні кинджали — екзотичний сувенір в колекції житомирського краєзнавчого музею, — ФОТО

МУЗЕЙ
Парні кинджали — екзотичний сувенір в колекції житомирського краєзнавчого музею, — ФОТО

В зібранні краєзнавчого наявна чимала колекція холодної зброї, більшість зразків якої атрибутовано поверхнево. Зокрема зацікавлення викликають парні кинджали у піхвах із цільного каймана атрибутовані як аравійського походження ХІХ ст.

Про це повідомляють в Житомирському обласному краєзнавчому музеї.

На те, що це сувенір вказує ряд ознак.

1. Загальна довжина кинджалів близько 70 см, лезо відповідно – 60 см. Відтак хочеться їх віднести до так званих малих мечів.

2. Для кинджалів характерне двобічне заточування, а у нашому випадку про гостроту леза взагалі не йдеться, оскільки спуски до ріжучої кромки надзвичайно грубі.

3. Метал клинків м’який, по усій довжині прослідковується рослинний орнамент, техніка нанесення та виконання якого є непрофесійною.

4. Руків’я, згідно атрибуції, виконане із бурштину, однак з фото видно, що зроблене воно із епоксидної смоли. І тут увага. Епоксидну смолу вперше було отримано у 1936 році швейцарським хіміком Кастаном, а відтак про згадане вище ХІХ ст. говорити не можемо.

5. Піхви з каймана теж вказують на сувенірність експоната. Лапки тварини мали виконувати роль вушок-тримачів за які підвішувалася б зброя до поясу, на плече або на спину. Однак їх розташування та слабка надійність відкидають усі способи носіння. Крім того, не вельми зручно було б носити піхви з каймана, котрі постійно чіплялися б зубами за одяг.

Отже, цей сувенір виготовлений кустарним способом у середині ХХ ст., мав тішити свого власника екзотичним виглядом десь на стіні.

Джерело: Житомирський обласний краєзнавчий музей

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#краєзнавчий #житомирщина #житомирська #область #музей #історія #новини #інформація #володимир короленко #маніфести #історія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...