• Головна
  • Як житомирські медики борються з новою хвилею пандемії
Рятують життя
10:16, 5 листопада 2021 р.
Надійне джерело

Як житомирські медики борються з новою хвилею пандемії

Рятують життя

На вході до шестиповерхового корпусу КП «Лікарня №2 ім. В.П.Павлусенка», що в Житомирі, – табличка з назвами відділень: хірургічного, неврологічного, терапевтичного… Але зараз їх об’єднує лише одне слово – «Ізолятор». Із 1 жовтня нинішнього року медзаклад перепрофілювали під лікарню, який надає допомогу хворим із коронавірусною інфекцією.

Під «ковідні» відділення відвели не лише шестиповерхову будівлю, а й частину чотиповерхового корпусу, в яких загалом розмістили 300 ліжкомісць. У жовтні вже проліковано понад 400 пацієнтів із коронавірусною інфекцією. Цієї осені кількість госпіталізованих за добу зросла порівняно з попередніми хвилями пандемії: в так звані ургентні дні сюди госпіталізують по 30 – 50 «ковідних» хворих, а якось було й 57. Для порівняння, у пік захворюваності цієї весни приймали максимум 35 осіб.

«Нині пацієнти надходять у важкому стані, – розповідає медичний директор лікарні №2 ім. В.П.Павлусенка Віктор Помирляну. – Перебіг хвороби дуже стрімкий і складний. Найстрашніше, що зросла смертність серед пацієнтів – майже вдвічі. Якщо у попередні хвилі COVID-19 у середньому в місяць помирали 50 пацієнтів, то у жовтні нинішнього року – 88. Практично кожен п’ятий - шостий… Наскільки це важко для нас, медиків? У «доковідний» період рівень летальності був близько 1%, а згодом, коли хвороби «помолодшали», ми дуже переживали, що цей відсоток зріс до 2%. То що говорити зараз, коли «ковід» перевернув усе з ніг на голову?»

За словами лікаря-анестезіолога інфекційного відділення №1 Василя Шутенка, «помолодшав» і сам COVID-19.

«Якщо раніше до реанімаційних відділень потрапляли переважно пацієнти старшого віку, то цієї осені побільшало молоді, – каже він. – Збільшився приблизно втричі й час перебування на допоміжній вентиляції легень – у середньому до 3 тижнів. Зросла й кількість тих пацієнтів, які потрапляють зі «швидкої» відразу до реанімації».

До цього переліку можна додати і різке збільшення використання кисню: якщо у попередні хвилі пандемії ця цифра була максимум 1,5 тонни рідкого кисню за добу, то зараз 1,7 – 2,3 тонни. Кількість залежних від кисню пацієнтів теж суттєво зросла.

«Так, ми знали, що буде нелегко, адже бачили, що відбувалося в тих країнах, які першими зіткнулися з новим штамом «Дельта», але важко змиритися з тим, що докладається стільки зусиль задля порятунку пацієнтів, але не все в наших силах, – каже Віктор Помирляну. – На нинішню ситуацію впливає й агресивність штаму «Дельта», і стрімкий перебіг хвороби, і те, що до лікарні пацієнти потрапляють вже у важкому та вкрай важкому станах».

Станом на 4 листопада із 225 пацієнтів лікарні №2 лише 27 мають щеплення проти COVID-19. За словами завідувачки інфекційного відділення №2 Наталії Савіцької, перебіг хвороби у вакцинованих відбувається легше, ніж у тих, хто не отримав жодної дози щеплення. Та й термін їх госпіталізації значно менший. «Вакцинуватися потрібно обов’язково, – переконує лікар. – Це звернення до тих, хто хоче жити, а особливо стосується осіб із групи ризику». Крім того, вакцинація хоча б трохи допоможе медикам, які кожну поразку у боротьбі з «ковідом» за пацієнта переживають як особисту втрату.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Covid-19 #хвороба #лікарня #смерть #вакцина #пацієнт #лікар
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...