БІАРРИЦ
13:15, 16 листопада 2021 р.
Надійне джерело
На Житомирщині вже 7 громад отримали кошти на створення спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства
БІАРРИЦ
Цьогоріч наша Держава відзначає першу річницю приєднання до Партнерства Біарриц − першої міжнародної ініціативи, спрямованої на забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, до якої Україна долучилася за ініціативою Першої Леді Олена Зеленська.
«Понад рік тому ми говорили про початок шляху до встановлення рівних можливостей для всіх. Сьогодні говоримо про те, що зроблено за цей рік за п’ятьма основними напрямами», - говорить голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.
Передусім, це впровадження прогресивного законодавства щодо гендерної рівності, спираючись на рекомендації найкращих світових практик. Це означає: розвиток безбар’єрного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільного населення; навчання дітей принципів рівності, запобігання насильству; зменшення розриву в оплаті праці, а також забезпечення можливостей чоловіків піклуватися про дітей.
Перш за все, Олена Зеленська розповіла про вагомі результати, досягнуті протягом минулого року, насамперед у питанні протидії домашньому насильству. За цей час в Україні було запущено гарячу лінію 15-47 та проведено аудит її роботи, виділено субвенцію на розбудову мережі притулків, ухвалено та підписано закон, який урівнює всіх громадян у відповідальності за вчинене домашнє насильство. Крім того, Олена Зеленська повідомила про ухвалення Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року та початок потужної кампанії з безбар’єрності в країні. Вона підкреслила, що нарешті ухвалено важливий закон, відповідно до якого з’явився новий вид оплачуваної відпустки - для тат.
Поряд зі суттєвими позитивними зрушеннями за багатьма напрямами, все ще залишаються проблемні питання в частині реалізації цього міжнародного проєкту. На жаль, й досі існує нерівний підхід до чоловіків та жінок, так звана гендерна дискримінація. Так, наприклад, одна з найбільш розповсюджених проблем у трудових відносинах – нерівна оплата праці. Для такого явища навіть існує спеціальний термін – «скляна стеля». У сфері сімейних стосунків гендерна нерівність зазвичай проявляється у нерівному розподілі обов’язків між чоловіком та дружиною. Скоро ситуація має змінитися. В тому числі це стосується і практичних кроків – вилучення гендерних стереотипів з освітнього процесу, в тому числі й з підручників. Це дуже важливо для формування недискримінаційного підходу ще на етапі становлення особистості.
Своєю чергою у суспільній свідомості безбар'єрність асоціюється також з подоланням фізичних перепон. Звичайно, потреби людей з інвалідністю – один із важливих фокусів, однак поняття безбар'єрність є набагато ширшим й стосується кожного з нас. Оскільки коли йдеться про безбар’єрність то потрібно розуміти, що це не лише про людей з інвалідністю, а й про інші види безбар’єрності – інформаційну, освітню тощо.
На сьогодні важливо забезпечити рівний та повноцінний доступ кожної людини до будь-якого простору, медичних, освітніх та адміністративних послуг. І це має стати нашою реальністю. Зараз триває робота щодо вдосконалення державних будівельних норм, аби будівлі зводились з урахуванням норм інклюзивності.
Також за ініціативи Мінрегіону в 900 громадах України було проведено моніторинг відповідності наявних громадських будівель вимогам безбар’єрності. За проміжними результатами, безбар’єрними визначено лише близько 20% будівель, частково безбар’єрними – тільки 41%. Як відзначив Олексій Чернишов, цю ситуацію потрібно змінювати докорінно. Нині в пріоритеті – до 2030 року створити умови для безбар’єрного середовища. Наприклад, в рамках програми Президента «Велике будівництво» у 2022 році заплановано реалізувати проєкти, які повністю відповідають усім інклюзивним нормам.
Варто зауважити, що на Житомирщині продовжується робота щодо забезпечення безперешкодного доступу маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та транспортної інфраструктури. Проводиться робота щодо створення вільного доступу до закладів охорони здоров'я, навчальних закладів, при проведенні робіт по реконструкції та ремонту автомобільних доріг на пішохідних переходах проводиться пониження бордюрів для зручності пересування осіб з обмеженими фізичними можливостями.
За останніх два роки вже помітний прогрес у створенні безбар’єрного простору та комфортних умов для інклюзивного навчання і розвитку дітей у звичайних навчальних закладах. Створено всі умови для того, щоб усунути бар’єри в закладах освіти. В нашій області триває відновлення парку шкільних автобусів, щоб діти з найвіддаленіших сіл могли безперешкодно дістатися до опорних закладів й здобути якісні знання.
«Ще одним нагальним питанням в нашій області є протидія домашньому насильству та поширення в суспільстві «нульової» толерантності до всіх проявів насильства. Адже це складна проблема, яка потребує комплексного підходу до її вирішення. Попри це, теперішньої мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих все ще недостатньо, тож потрібно її розширювати, для того, щоб якісну допомогу могли отримати усі, хто її потребує незалежно від місця свого проживання», - відзначає Віталій Бунечко.
За його словами, важливо, що Держава активно сприяє розв'язати цього питання. Наразі 7 територіальних громад Житомирщини, а саме: Березівська, Курненська, Овруцька, Олевська, Романівська, Семенівська та Хорошівська вже отримали кошти на створення спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та створюють: 3 притулки для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, 2 денних центри соціально-психологічної допомоги та 2 спеціалізованих притулки.
«Отже, поступове виконання плану заходів з реалізації зобов'язань Партнерства − реальний спосіб досягти давно задекларовані положення про розширення можливостей для кожного українця!», - резюмував очільник Житомирщини.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:55
11 січня
Оголошення
10:29, 10 січня
14:09, 8 січня
10:29, 10 січня
10:29, 10 січня
17:42, 7 січня
live comments feed...