• Головна
  • Найдивовижніші артоб'єкти світу
Новини компаній
15:30, 25 листопада 2021 р.

Найдивовижніші артоб'єкти світу

Новини компаній
Найдивовижніші артоб'єкти світу, фото-1

Фантазія людини не знає кордонів, і завдяки цьому часом з'являються просто приголомшливі артоб'єкти. Часом вони здаються чимось з паралельного світу або з фантасмагорій, які не дають спокою їх авторам. У нашому огляді зібрані артоб'єкти, які стали особливого роду пам'ятками.

Акваріум в телефонній будці, Франція

Альтернатива відряджання на звалище телефонних будок, здатна прикрасити будь-яке місто, була вперше продемонстрована на фестивалі вогнів в Ліоні художниками Бенуа Десілье і Бенедетто Буфаліно, які запустили в герметичну будку акваріумних рибок. Робота вийшла настільки вдалою, що за нею пішли такі ж проєкти в Англії, США, Німеччині та Японії.

Інсталяція в штаб-квартирі Clark Shoes (Англія)

Інсталяція була встановлена в консервативній Англії, в якій би, здавалося, немає місця сучасним артоб'єктам. Руйнуючи всі стереотипи скажемо, що вони представлені у великих кількостях у багатьох британських містах. Одним з них є інсталяція в штаб-квартирі Clark Shoes. Ця динамічна просторова інсталяція авторства Ланса Кларка встановлена в офісній будівлі британського Сомерсета. Складається з декількох джерел світла та семи з половиною тисяч CD-дисків. Вона розігрується небаченим видовищем гри світла, тіні та міського пилу, що танцює в невидимих удень променях прожекторів.

В основу інсталяції лягло просте спостереження: промінь світла, що виходить з вікна, видно лише тому, що світло відбивається в мільйонах запорошених частинок, що витають в повітрі. Тому у внутрішньому дворі було вирішено створити два символічних потоки світла. Кожен з них складається з семи з половиною тисяч світловідбивних дисків, підвішених на 36 проводах. Промені «вириваються» з одного вікна, а потім розходяться в різні боки. Стіни внутрішнього дворика пофарбували в білий колір, а «дно» покрили чорним асфальтом, створюючи таким чином фон інсталяції. У підсумку в залежності від погоди, часу доби й сезону динаміка інсталяції змінюється. У сонячні дні промені перетворюються в іскристі потоки енергії, які сліплять очі; а коли на вулиці похмуро, диски м'яким світлом відбивають білий колір стін.

Музей Гуггенхайма, Іспанія

Найдивовижніші артоб'єкти світу, фото-2

Іспанія – одна з найпривабливіших країн для мандрівників. Іноді здається, що вона з'явилася тільки для того, щоб будь-яка людина відчувала себе в ній комфортно.

Майже у кожному місті можна знайти відпочинок на свій смак. Наприклад, Барселона – це місце проведення багатьох спортивних заходів. Якщо ви футбольний фанат і хочете побачити на власні очі кращі матчі ФК Барселона на Камп Ноу, або ваше бажання номер один як любителя Формули 1 – познайомитися з автодромом Каталонії, або ви гравець у покер, який приїхав сюди, щоб взяти участь в одному з живих заходів, які проводяться тут час від часу – Барселона ваше місто відпочинку. Якщо вам до вподоби пам’ятки архітектури, або ви є фанатом артоб’єктів – відвідайте Більбао, тому що там розташований один з найвідоміших у всьому світі Музей Гуггенхайма.

Архітектурний шедевр, одне з найпрекрасніших місць Іспанії, найбільша будівля у світі – так називають музей Гуггенхайма в Більбао. Спорудження з титану та скла стало візитною карткою Країни Басків. Щорічно його відвідують не менше мільйона осіб – не тільки іспанців, а й іноземних туристів. Секрет успіху, звичайно, і в постійній, і в тимчасових експозиціях музею, де представлені культові роботи сучасних художників. Авангардна будівля зі складною геометрією, побудована з вапняку, титану і скла, була спроєктована геніальним канадцем Френком Гері – батьком-засновником архітектурного деконструктивізму.

Гері обіграв у проєкті морську тему, віддавши тим самим належне порту Більбао – найбільшому в країні: сама будівля нагадує формою корабель (правда, багато хто називає його космічним), «пливе» по водах річки Нервьон, а обшивка з титанових пластин схожа на риб'ячу луску. У цій лусці багаторазово відбивається і дробиться сонячне світло.

У будівлі немає жодного прямого кута, всі поверхні м'яко згинаються, а внутрішні приміщення плавно перетікають одне в інше.

Центральний скляний атріум музею висотою 55 метрів – це данина поваги Гері американському архітектору-новатору Френку Ллойду Райту – творцеві музею Соломона Гуггенхайма в Нью-Йорку.

Ранчо Кадилаків (США)

Ранчо кадилаків «Cadillac Ranch» - це відкрита для туристів художня скульптурна інсталяція на шосе Route 66, на захід від міста Амарілло, штат Техас. Пустельна пам'ятка являє собою 10 наполовину закопаних капотом в землю кадилаків, розписаних графіті.

Існує кілька міфів про появу ранчо кинутих автомобілів, найпопулярніший з яких – той, про який знають всі техасці. Як свідчить історія, один ексцентричний мільйонер з Амарілло купував один кадилак за іншим, і, коли приходив час купувати новий, він закопував попередній капотом вниз на належній йому землі. Однак ця історія не до кінця правдива, адже створення артоб'єкту було спланованим мистецьким заходом. Своєю появою інсталяція дійсно зобов'язана одному техаському мільйонеру, Стенлі Маршу третьому (Stanley Marsh, 3), якого вважали ексцентричним. У 1973 році Марш запросив колектив художників з Сан-Франциско під назвою Ant Farm для допомоги у створенні унікального твору мистецтва для його величезного ранчо на захід від Амарілло.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...