• Головна
  • В Бердичевском районе обнаружены рабы. Они два года работали бесплатно. ФОТО
12:00, 27 листопада 2010 р.

В Бердичевском районе обнаружены рабы. Они два года работали бесплатно. ФОТО

  На щебеневому заводі у селі Райки люди майже щодня ходять до адмінкорпусу з вимогою віддати їм чесно зароблені гроші. З 2009-го року працівникам підприємства “Юл Соф” не виплачують заробітну плату. Нещодавно на заводі змінився власник, але борги залишились ще від його попередника. Анатолій Данилюк, працівник заводу: «З вересня місяця минулого року по сьогоднішній день дали тільки за вересень. І все.»  Окрім того, що без копійки в кишені на роботу ходять працівники заводу, так без грошей сидять вдома їхні родини. У родині Лапань двоє дітей. Одному з них — півроку. Жінка каже: живуть за рахунок городу та допомоги батьків. то звернення до суду, чи перекриття дороги.
Юлія Лапань, дружина працівника заводу: «Чоловік у мене працює тут лише 3 місяці, а купляти немає за що. Дитині маленькій не можна ж пояснити, що татові немає за що купити памперсів чи суміші. Мені вистачає однієї банки суміші на 3 дні, а вона коштує 88 грн.»

Директор підприємства пояснює: ситуація дуже проста і зрозуміла. У 2007-му завод був введений в експлуатацію, але з самого початку він побудований з великими технічними недоліками. Підприємство не може працювати на прибуток, оскільки неправильно встановлені деякі лінії заводу. Єдиний вихід — реконструкція.

Валерій Кривенко, директор заводу: «Вже знайшлися підрядники, які будуть виконувати роботи. на сьогоднішній день ситуація вивчається. Але реконструкція уде обов’язково, почнеться вона ще в цьому році обов’язково і за час реконструкції передбачається погашення по заробітній платі обов’язково.»

Конкретне число, коли працівники побачать обіцяні гроші, керівництво заводу не називає. Люди ж, почувши про реконструкцію, одразу обурюються. Це, кажуть, новий спосіб затримки заробітної плати.

Богдан Рудий, працівник заводу: «За наші гроші, які вони нам не заплатили, вони хочуть зробити реконструкцію. В першу чергу, видайте зарплату, а тоді вже робіть реконструкцію. Їм ніхто не забороняє цього робити, але не за рахунок людей.»

Якщо підрядники знайдені, то коштів на реконструкцію заводу ще немає. Пояснити людям, коли ті дочекаються зарплати, керівники заводу також не можуть, власники нині в Росії, пояснив страйкарям директор. Зв’язатися з ними по телефону поки що не вдається.

Сума боргу заводу по зарплаті та обов’язкових платежах — близько чотирьох мільйонів гривень. В обіцянки власників люди більше не вірять і запевняють, що прийматимуть радикальні міри: чи

 

В Бердичевском районе обнаружены рабы. Они два года работали бесплатно. ФОТО, фото-1
В Бердичевском районе обнаружены рабы. Они два года работали бесплатно. ФОТО, фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...