• Головна
 • Нові норми та вартість харчування у садочках та школах Житомирської громади, — де та скільки
ХАРЧУВАННЯ У ШКОЛАХ
14:40, 1 грудня 2021 р.
Надійне джерело

Нові норми та вартість харчування у садочках та школах Житомирської громади, — де та скільки

ХАРЧУВАННЯ У ШКОЛАХ
Нові норми та вартість харчування у садочках та школах Житомирської громади, — де та скільки

З 1 січня 2022 року змінюється вартість харчування дітей в освітніх закладах Житомирської громади. Відповідне рішення прийняв сьогодні виконавчий комітет міської ради.

Про це інформують на сайті Житомирської міської ради.

«Згідно з новою постановою № 305 вартість харчування дитини змінюється відповідно до вікових груп. Розділення дітей дошкільного віку за віковими групами таке: від 2 років до 4 років, від 4 років до 7 років. 

Тому встановлюються і різні норми харчування. Вартість харчування збільшується у дошкільних навчальних закладах з урахуванням кількості добової норми. 70 % вартості харчування сплачують батьки, 30% - місцевий бюджет", - пояснює Світлана Ковтуненко, перша заступниця директора департаменту освіти міської ради.

Читайте також: ТОП-5 місць для відпочинку взимку на Житомирщині

Приміром, вартість харчування для дитини ясельної та молодшої груп коштувало 34,20 грн. Ця вартість збільшується на 2 грн і становитиме 36,20 грн. Вартість харчування для дитини середньої та старшої груп була 38 грн, а становитиме 55, 55 грн.

Оскільки за постановою Кабміну змінюються норми харчування дітей, то буде оновлено і меню. Так у харчування дітей додадуть більше фруктів, різних гарнірів. У постанові чітко зазначено, скільки разів на тиждень можна давати дітям макарони, бобові, зернові, які мають бути напої. Кількість цукру та солі мають бути зменшені, а молочні продукти - вітамінізованими, зокрема вітаміном D.

Вартість харчування для учнів шкіл також змінено.Якщо раніше для 1 та 11 класів норми харчування були однаковими, то тепер діти харчуватимуться відповідно до вікових категорій. Тут визначені такі вікові групи: 1-4 класи, 5-9 класи, 10-11 класи.

З 1 січня 2022 року вартість харчування однієї дитини на день становитиме:

У закладах дошкільної освіти м. Житомира, в тому числі центрах розвитку дитини, дошкільному підрозділі Житомирської початкової школи №11:

 • Для дітей віком від 1 до 4 років 36,20 грн.
 • Для дітей віком від 4 до 6 (7) років 55,55 грн.

Для дітей, які зареєстровані в м. Житомирі, с. Вереси та на території громад, з якими укладено договір на передачу міжбюджетних трансферів:

- віком від 1 до 4 років 36,20 грн (25,34 грн - кошти батьків та 10,86 грн – кошти місцевого бюджету);

- віком від 4 до 6 (7) років 55,55 грн (38,88 грн - кошти батьків та 16,67 грн – кошти місцевого бюджету).

Незалежно від реєстрації та фактичного місця проживання:

 • Для дітей хворих на туберкульоз та інфікованих мікобактеріями туберкульозу у санаторних групах – 80,38 грн;

Для дітей пільгових категорій, які мають право на безкоштовне харчування відповідно до чинного законодавства України та відповідних рішень Житомирської міськоїради і виконавчого комітету Житомирської міської ради, у розмірі встановленої вартості харчування відповідно до віку:

 • віком від 1 до 4 років 36,20 грн;
 • віком від 4 до 6 (7) років 55,55 грн.

Для дітей з багатодітних сімей батьківська плата визначається у розмірі 50% встановленої батьківської плати за харчування відповідно до віку.

У закладах загальної середньої освіти м. Житомира, в яких способом організації харчування є послуги з харчування (аутсорсинг або кейтеринг):

 • Для учнів 1 - 4 класів 30,67 грн (сніданок).
 • Для учнів 1- 4 класів, які зареєстровані в м. Житомирі, с. Вереси та на території громад, з якими укладено договір на передачу міжбюджетних трансфертів, 30,67 грн (9,20 грн – кошти місцевого бюджету, 21,47 грн – кошти батьків) – сніданок.
 • Для учнів 1 - 4 класів пільгових категорій, які мають право на безкоштовне харчування відповідно до чинного законодавства України та відповідних рішень Житомирської міської ради і виконавчого комітету Житомирської міської ради, незалежно від реєстрації та фактичного місця проживання 30,67 грн – сніданок (згідно з додатком 2).

Для учнів пільгових категорій, які мають право на безкоштовне харчування відповідно до чинного законодавства України та відповідних рішень Житомирської міської ради і виконавчого комітету Житомирської міської ради, незалежно від реєстрації та фактичного місця проживання:

- 1 - 4 класів (6 - 11 років ) – 33,75 грн – обід;

- 5 - 9 класів (11 - 14 років) – 40,22 грн – обід;

- 10 - 11 класів (14 - 18 років) – 44,98 грн – обід.

Для учнів початкових класів Житомирської гуманітарної гімназії № 1, які навчаються на базі Житомирського закладу дошкільної освіти № 34 Житомирської міської ради, Житомирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 21, які навчаються на базі Житомирського закладу дошкільної освіти № 38 Житомирської міської ради, Житомирської початкової школи №11:

 • 55,55 грн – сніданок, обід, вечеря.

Зареєстрованих в м. Житомирі, с. Вереси та на території громад, з якими укладено договір на передачу міжбюджетних трансфертів, 55,55 грн (16,67 грн – кошти місцевого бюджету, 38,88 грн – кошти батьків) – сніданок, обід, вечеря.

Пільгових категорій, які мають право на безкоштовне харчування відповідно до чинного законодавства України та відповідних рішень Житомирської міської ради і виконавчого комітету Житомирської міської ради, незалежно від реєстрації та фактичного місця проживання 55,55 грн – сніданок, обід, вечеря.​

Для учнів спеціальних класів Житомирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 ім. В.В. Бражевського, які навчаються на базі закладу Житомирського спеціального закладу дошкільної освіти № 59 Житомирської міської ради, 55,55 грн.

У Вересівському дошкільному навчальному закладі:

 • Для дітей віком від 1 до 4 років 36,20 грн.
 • Для дітей віком від 4 до 6 (7) років 55,55 грн.

Для дітей, які зареєстровані в м. Житомирі, с. Вереси та на території громад, з якими укладено договір на передачу міжбюджетних трансферів:

 • від 1 до 4 років 36,20 грн (10,86 грн – кошти батьків та 25,34 грн - кошти міського бюджету);
 • ​від 4 до 6 (7) років 55,55 грн (16,67 грн - кошти батьків та 38,88 грн - кошти міського бюджету).

Незалежно від реєстрації та фактичного місця проживання:

Для дітей пільгових категорій, які мають право на безкоштовне харчування відповідно до чинного законодавства України та відповідних рішень Житомирської міської ради і виконавчого комітету Житомирської міської ради, у розмірі встановленої вартості харчування відповідно до віку (згідно з додатком 1):

 • від 1 до 4 років 36,20 грн.
 • від 4 до 6 (7) років 55,55 грн.

Для дітей з багатодітних сімей батьківська плата визначається у розмірі 50% встановленої батьківської плати за харчування відповідно до віку.

У закладі загальної середньої освіти с. Вереси, в якому способом організації харчування є приготування та реалізація готових страв самостійно (працівниками, що входять до штатного розпису закладу):

 • Для учнів 1 - 4 класів 23,59 грн – сніданок.

Для учнів пільгових категорій, які мають право на безкоштовне харчування відповідно до чинного законодавства України та відповідних рішень Житомирської міської ради і виконавчого комітету Житомирської міської ради:

 • 1 - 4 класів (6 - 11 років ) – 25,96 грн – обід;
 • 5 - 9 класів (11 - 14 років) – 30,94 грн – обід;
 • 10 - 11 класів (14 - 18 років) – 34,60 грн – обід.

Читайте також: Запаморочливі трюки еквілібриста, метання ножів, каучук, хлопець з унікальним голосом: неймовірні учасники з Житомирщини на «Україна має талант», — ВІДЕО

Харчування учнів, які відвідують групи продовженого дня, організовується закладами загальної середньої освіти за рахунок коштів батьків, а харчування дітей пільгової категорії – за рахунок коштів місцевого бюджету.

Безоплатне гаряче харчування за рахунок бюджетних коштів здійснюється на підставі заяви особи та документів, що підтверджують таке право відповідно до законодавства.

Харчування для окремих класів початкової школи Житомирської гуманітарної гімназії №23 організовується на базі виробничих приміщень та обладнанні Житомирської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 33, через те що проводяться ремонтні роботи будівлі гімназії.

Джерело: сайт Житомирської міської ради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#харчування #школа #шкільне харчування #освіта #житомирщина #житомирська #область #впровадження #виховання #новини #інформація #сучасна система #виховання дітей
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
ТОП новини
Загинув у боях за Україну на Донеччині: на Житомирщині прикордонники провели в останню путь побратима, — ФОТО
ГЕРОЙ
Житомирщина: у територіальному управлінні Служби судової охорони оголошено конкурс на зайняття вакантних посад
СЛУЖБА СУДОВОЇ ОХОРОНИ
«Мамо, я так хочу ходити. Хоч би одна нога запрацювала – я б тоді на милицях стрибав», – історія пораненого бійця з Житомирщини
ЖИТТЄВА ІСТОРІЯ
Житомир прощається: Герой Олександр Мороз повернувся на щиті
ГЕРОЙ
Оголошення
live comments feed...