• Головна
  • Інститут досліджень діаспори просить увічнити в Житомирі генерал-хорунжого Т. Боровця.
фото факт
08:37, 5 червня 2013 р.

Інститут досліджень діаспори просить увічнити в Житомирі генерал-хорунжого Т. Боровця.

фото факт

З відповідним зверненням до міського голови Житомира Володимира Дебоя звернувся нещодавно Ігор Винниченко, директор Інституту досліджень діаспори. Звернення направлене в рамках реалізації проєкту «Місця пам’яти на мапі України», який започатковано 2003 року.

Тарас Боровець (1908-1981), генерал-хорунжий, отаман «Поліської Січі», відомий як Тарас Бульба-Боровець. Видатний український державний та військовий діяч, засновник УПА «Поліська Січ» та Олевської республіки. Народився в селі Бистричі на Рівненщині. Під час Другої Світової війни представляв уряд УНР в екзилі. Після війни проживав в Німеччині, США та Канаді, де і похований.

«Із Житомиром та Житомирщиною безпосередньо й тісно була пов’язана його державотворча діяльність. Прикро, проте й до сьогодні в столиці «Великої Волині» ніщо не нагадує про нашого видатного співвітчизника. Беручи під увагу, що консолідація українського суспільства, пізнання громадянами України (без огляду на їхню етнічну приналежність) її історії, виховання української юні в національних традиціях, інші державотворчі дії немислимі без присутності в топоніміці міст імен українських патріотів, а також із огляду на те, що в березні ц.р. виповнилось 105 років від народження Т.Боровця, плекаємо надію на відповідні дії очолюваної Вами, вельмишановний Володимире Михайловичу, гілки влади», - йдеться у зверненні.

Лист Винниченка

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...